Cena Xbox Game Pass nie wzrośnie - sugeruje Phil Spencer z Microsoftu

Abonament jest opłacalny dla firmy.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - zasugerował, że firma nie ma w planach zwiększenia ceny Xbox Game Pass, ponieważ usługa jest opłacalna.

Konsolowy abonament kosztuje 40 zł za miesiąc, a wersja PC dostępna jest za 18,99 zł miesięcznie. Ponadto organizowane są promocje, dzięki którym subskrypcję można kupić znacznie taniej. Wielu obawia się, że w przyszłości program podrożeje, ponieważ koncern z Redmond traci pieniądze poprzez udostępnianie w katalogu swoich nowych gier.

Spencer w rozmowie z serwisem Stevivor zaznaczył jednak, że Xbox Game Pass jest dla Microsoftu „dobrym biznesem”. Usługa w ciągu roku powiększyła się dwukrotnie i obecnie znajduje się na „właściwym kursie”.

gears_5_xbox_game_pass
W Xbox Game Pass są nowe gry Microsoftu - w tym Gears 5

- Wiem, że niektórzy mówią, że rozdajemy pieniądze na lewo i prawo, by zyskać klientów, a potem oszukać ich poprzez zwiększenie cen. Nie stosujemy takiego modelu biznesowego - zapewnia szef działu Xbox.

- Czujemy się dobrze w prowadzonej działalności. Na pewno w nią inwestujemy, ale nie w sposób, który byłby niezrównoważony - dodaje. Przyznał też, że Microsoft nadal zamierza organizować promocje, ale podkreślił, że „każda usługa” tak postępuje.

gta_5_xbox_game_pass
Niedawno w konsolowym abonamencie pojawiło się GTA 5

Katalog gier Xbox Game Pass na PC i Xbox One jest odmienny, ale na obu platformach obejmuje setki zróżnicowanych produkcji. Niedawno na konsolach pojawiło się GTA 5 i Wiedźmin 3, zaś jutro zawita polski Frostpunk.

Źródło: Stevivor

Następnie: Chiński to obecnie najpopularniejszy język na Steamie

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami