The Lord of the Rings: Gollum - nowe informacje o prequelu Władcy Pierścieni

Przygodowa gra akcji o Sméagolu.

The Lord of the Rings: Gollum to zapowiedziana jakiś czas temu przygodowa gra akcji z elementami skradanki, osadzona przed wydarzeniami z „Władcy Pierścieni”. Twórcy ze studia Daedalic Entertainment ujawnili nowe informacje o projekcie.

Zgodnie z nazwą, produkcja opowie o postaci, która posiadała Jedyny Pierścień przed hobbitami z klanu Bagginsów. Tytuł przedstawi, w jaki sposób artefakt wpływał negatywnie na umysł Sméagola, odsłaniając nieznane wcześniej wydarzenia z historii bohatera.

Odpowiedzialni za projekt deweloperzy opowiedzieli o grze w wywiadzie dla magazynu Edge. Podkreślają, że Gollum będzie wyglądał inaczej niż w filmach Petera Jacksona, gdzie w postać wcielał się Andy Serkis.

lotr_gollum_info
Jedynym ujawnionym materiałem jest logo

- Zaczęliśmy od osoby, którą kiedyś był, a potem go zmieniliśmy. Gracze zobaczą, jaki był nim spaczył go Pierścień. (…) Dla nas bardzo ważne jest pokazanie różnego spektrum emocji - twierdzi starszy producent Kai Fiebig.

- Potrzebowaliśmy bohatera, którego można byłoby natychmiastowo pokochać i o kogo można byłoby się martwić. Zaufajcie mi, w niektórych momentach użytkownicy zaczną się go bać - dodaje deweloper.

gollum1
Gollum pojawił się już w kilku grach (screen ze Śródziemie: Cień Wojny)

Autorzy wykorzystają dwoistą naturę podopiecznego do informowania gracza o aktualnej sytuacji. Dzięki temu znane z innych produkcji sceny, gdy postać mówi do siebie, nie powinny wyglądać dziwnie - w projekcie Daedalic śmiałek będzie rozmawiał ze swoją drugą częścią.

Zmagania między dwoma tożsamości mają być istotnym motywem gry. W danym rozdziale pojawi się kilka konfliktów, w których staniemy przed koniecznością opowiedzenia się po stronie Golluma lub Sméagola. Później podejmiemy „ostateczną decyzję”, wpływającą na rozwój fabuły.

nazgul
Pojawią się też Nazgűle (screen ze Śródziemie: Cień Wojny)

Co ciekawe, w produkcji natkniemy się też na Nazgűli - Upiory Pierścienia, czyli ludzi zniewolonych przez Saurona. Dyrektor artystyczny Mathias Fischer przyznaje, że stwory z powstającego tytułu wyglądają „mniej fajnie” niż odpowiedniki z filmów.

The Lord of the Rings: Gollum zmierza na PC, PS5 i Xbox Series X. Premiera w 2021 roku.

Źródło: Wccftech

Następnie: Jedenastka roku według graczy FIFA 20

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami