Nowe screeny z anulowanej wersji pierwszego Wiedźmina - z kobietą w roli głównej

Projekt z 2003 roku.

Ryszard Chojnowski był kierownikiem produkcji pierwszej wersji Wiedźmina produkowanej przez CD Projekt RED w latach 2003-2004. Na Twitterze opublikował niedawno nieprezentowane wcześniej screenshoty z tej produkcji.

Jednym z pomysłów deweloperów było zaoferowanie możliwości stworzenia własnej postaci - także wiedźminki. Na screenach poniżej widać właśnie kobietę.

w1
w2
w3

Gra powstawała na IC Engine, czyli silniku wykorzystanym choćby w strzelance Mortyr. Jak wiadomo, CD Projekt zmienił jednak zdanie - nową wersję gry postanowiono stworzyć na Aurora Engine, na którym powstało też Neverwinter Nights.

Pierwotna wersja Wiedźmina została już zaprezentowana w przeszłości - między innymi w obszernym materiale serwisu Arhn.eu, w którym można zobaczyć gameplay z prototypu (między innymi w 21 minucie).

Na potrzeby Wiedźmina 2 deweloperzy stworzyli już własny silnik graficzny. REDengine został też wykorzystany podczas prac nad najnowszą grą studia, czyli debiutującym w kwietniu Cyberpunkiem 2077.

Źródło: Ryszard Chojnowski (Twitter)

Następnie: Kanadyjscy żołnierze otrzymali rozkaz gry w Pokemon Go po premierze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami