CES 2020: Nvidia zaprezentowała pierwszy monitor z odświeżaniem 360Hz

Ekran Full HD.

Podczas targów technologicznych CES 2020 firma Nvidia zaprezentowała pierwszy w historii monitor z częstotliwością odświeżania na poziomie 360Hz. Oznacza to w praktyce możliwość osiągnięcia zauważalnej płynności 360 klatek na sekundę.

Model ASUS ROG Swift 360 ma zadebiutować przed końcem roku. Jest wyposażony w G-Sync, czyli opracowany przez Nvidię autorski system synchronizacji odświeżania obrazu z szybkością generowanie obrazu, eliminujący tak zwany tearing.

„Dawniej e-sportowcy akceptowali rozrywanie się obrazu, aby uniknąć oczekiwania na wyświetlenie się następnej klatki” - czytamy w komunikacie Nvidii.

„Teraz, dzięki monitorom G-SYNC 360 Hz i technice VRR, kolejne klatki odświeżają się w czasie krótszym niż 3 ms, a profesjonalni gracze mogą uzyskać zarówno obraz pozbawiony wszelkich artefaktów, jak i niskie opóźnienie”.

Zobacz: GeForce Experience - jak pobrać i włączyć, poradnik i najlepsze porady

ROG Swift 360 to monitor 24,5-calowy wspierający rozdzielczość Full HD, czyli 1080p.

nvidia_geforce_g_sync_360hz_display_pic

W praktyce na największej częstotliwości odświeżania i liczbie klatek (przewyższającej 60 czy 90) zależy profesjonalnym zawodnikom, przede wszystkim w strzelankach takich jak CS:GO czy Rainbow Six Siege. Gracze celowo grają na obniżonych ustawieniach oprawy, by osiągać jak najwyższe wartości FPS.

Obecnie na turniejach najpopularniejsze są monitory 144Hz i 240Hz.

Następnie: Rośnie liczba graczy powyżej 50. roku życia - sugeruje nowe badanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami