Alienware Concept UFO to przenośny PC przypominający Switcha

Zaprezentowano prototyp.

Na trwających właśnie targach CES 2020 firma Dell zaprezentowała Alienware Concept UFO - prototyp przenośnego PC, który wyglądem i funkcjonalnością przypomina konsolę Switch.

Urządzenie to komputer, który umieszczony jest w stosunkowo niewielkiej obudowie z wyświetlaczem oraz podłączanymi przyciskami. Sprzęt działa pod kontrolą tradycyjnego systemu Windows 10.

alienware_ufo1
Źródło: Tom's Guide

W PC pojawią się opcje podobne do funkcji ze wspomnianego Switcha. Użytkownik otrzyma więc możliwość zabawy w trybie przenośnym lub wariancie stacjonarnym - w drugim całość będzie można podpiąć do większego ekranu.

Wiele informacji o powstającym projekcie nie ujawniono. Nieznana jest na przykład specyfikacja i czas pracy na baterii. Wyświetlacz urządzenia mierzy 8 cali, co oznacza, że jest nieco większy niż w konsoli Nintendo.

Warto jednak zaznaczyć, że Alienware Concept UFO jest jedynie prototypem. To oznacza, że prace nad komputerem znajdują się na bardzo wczesnym etapie i nie wiadomo, kiedy - i czy w ogóle - trafi do sprzedaży.

Więcej informacji o nietypowym PC firma Dell ujawni dzisiaj wieczorem - o godzinie 19:00 rozpocznie się specjalna konferencja producenta, organizowana na trwających targach CES 2020 w amerykańskim Las Vegas.

Źródło: PC Gamer

Następnie: CES 2020: Nvidia zaprezentowała pierwszy monitor z odświeżaniem 360Hz

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami