W 2019 roku na Steamie ukazało się ponad 8,3 tysiąca gier - nowy rekord

Ale tempo przyrostu maleje.

W zakończonym niedawno 2019 roku na platformie Steam ukazało się 8396 gier i programów - wynika z danych ujawnionych przez serwis SteamSpy.

To nowy rekord, ponieważ w 2018 roku na platformie Valve wydano 8209 produkcji. Co ciekawe, miesiącem, w którym w ofercie cyfrowego sklepu pojawiło się najwięcej pozycji, był sierpień - wówczas zadebiutowało 791 tytułów.

rdr2_steam_rekord
Wśród największych premier na Steamie w 2019 jest Red Dead Redemption 2

Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że tempo przyrostu jest znacznie mniejsze niż w poprzednich latach. Przykładowo w 2017 roku na Steama trafiło 6335 gier i programów, a rok wcześniej „jedynie” 4459.

Nagły wzrost gier wydawanych w cyfrowym sklepie był efektem polityki przyjętej przez Valve. Firma dopuszczała do swojej platformy wszystkie produkcje, o ile nie łamią prawa i nie są zwykłym „trollingiem” (a więc powstały dla żartu).

beat_saber_steam_rekord
Bardzo dużym zainteresowaniem użytkowników Steama cieszyło się też Beat Saber

To oczywiście nie oznacza, że właściciel Steama nie prowadzi kontroli. Kilka tygodni temu z oferty zniknęło nagle około tysiąca tytułów - powodem usunięcia gier było podobno „nadużywanie” narzędzi przeznaczonych dla wydawców i deweloperów.

SteamSpy zajmuje się analizowaniem bazy danych platformy Valve, bazując na publicznych informacjach na temat użytkowników i produkcji. Dane na temat liczby sprzedanych egzemplarzy nie są w stu procentach dokładne, ale o liczbie wydanych pozycji już tak.

Źródło: SteamSpy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami