Star Wars Jedi: Upadły Zakon - odblokowana kamera ujawnia sekrety gry. Wnętrze Sarlacca i inne

Sztuczki deweloperów.

Kanał Shesez opublikował na YouTube kolejny odcinek swojego programu Boundary Break, w którym autorzy odblokowują kamery w grach, co pozwala odkryć różne sekrety i ciekawostki. Najnowszy film poświęcono Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Uwaga - możliwe spoilery!

Materiał ujawnia, że twórcy zastosowali wiele sztuczek, które ukryły procesy zachodzące w tle rozgrywki. Przykładem jest początek zabawy, gdy gracz podąża za Praufem - kiedy tracimy bohatera z oczu, model postaci znika, by później pojawić się w miejscu docelowym.

Odblokowana kamera pozwoliła też zajrzeć do środka Sarlacca - stwora z pełniącej funkcję złomowiska planety Bracca, na której toczy się prolog gry. Okazuje się, że Respawn Entertainment przywiązywało dużą uwagę do detali: deweloperzy zaprojektowali wnętrze bestii, łącznie z żołądkiem, gdzie znajduje się połknięty złom.

star_wars_jedi_01
Wnętrze Sarlacca

Autorzy Boundary Break przedstawili, jak od kulis wygląda lot w nadświetlnej. Kiedy statek bohatera opuszcza orbitę danego świata, wokół okrętu pojawia się świecąca kula, a tło staje się czarne. Później zaś pojawia się promień, który podczas zabawy wygląda niczym pasma gwiazd.

star_wars_jedi_02
Lot w nadświetlnej

Są także inne ciekawostki. Zastosowanie maksymalnego oddalenia kamery ujawnia, że plansze poszczególnych planet zamknięte są w jednej kuli.

star_wars_jedi_03
Planeta przy maksymalnym oddaleniu

Natomiast w scenie, gdy Druga Siostra próbuje - bezskutecznie - wedrzeć się do statku głównego bohatera, zawisa w powietrzu. Tyle, że antagonistka znajduje się znacznie niżej niż główna część przyczepionej do niej peleryny - ta jest więc wydłużona w nienaturalny sposób.

star_wars_jedi_04
Druga Siostra z nietypową peleryną

Zobacz: Star Wars Jedi: Fallen Order (Upadły Zakon) - Poradnik, Solucja

Okazuje się również, że w jednym miejscu twórcy umieścili zieloną planszę z napisem „Metroidvania Test Stay Calm”, co oczywiście nawiązuje do gatunku, którego elementy pojawiły się w Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

star_wars_jedi_05
Ekran testowy

Ponadto w sekwencjach, gdzie wydarzenia przedstawione są z perspektywy pierwszej osoby (oczu postaci) model głównego bohatera pozbawiony jest głowy.

star_wars_jedi_06
Rycerz bez głowy

Star Wars Jedi: Upadły Zakon dostępny jest na PC, PS4 i Xbox One.

Następnie: Realistyczne jajka sadzone w Dreams - nietypowy projekt twórcy z Media Molecule

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami