Godność, wolność, niepodległość to darmowa gra Ministerstwa Edukacji Narodowej za niemal 2 mln zł

Wśród pytań pojawia się nawet Wiedźmin 3.

W ramach wieloletniego projektu „Niepodległa na lata 2017-2022″, z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej powstała edukacyjna gra o nazwie Godność, wolność i niepodległość. Produkcja - na którą resort przeznaczył 1,89 mln zł - jest darmowa i dostępna z poziomu przeglądarki.

Celem zabawy jest oczywiście poznanie i utrwalenie kluczowych informacji o Polsce, z naciskiem na historię. Grę podzielono na 15 misji - trzy dla uczniów klas 1-3 oraz po sześć dla szkół ponadpodstawowych.

Zadania to przykładowo interaktywne mapy, pytania, labirynty, puzzle, misje wzorowane na grach typu hidden object (szukanie ukrytych przedmiotów) czy wyzwania memo, czyli związane z zapamiętywaniem.

Są też minigry, chociażby ta, w której bohaterką jest Wanda Rutkiewicz. Jako polska alpinistka gracz musi unikać spadających kul śniegu i sopli, poruszając postacią po ekranie.

g1
Źródło: Polski Gamedev

Co ciekawe, w Godność, wolność i niepodległość nie zabrakło też pytania z Wiedźminem 3 w roli głównej, jednak tytuł gry napisano błędnie.

g2
Wiedźmin. Dziki Gon zostało podobno najbardziej utytułowaną grą RPG na świecie. Źródło: Polski Gamedev

Treści w grze są zgodne z podstawą programową, co ma pozwolić wykorzystywać projekt na lekcjach. Wraz z grą nauczyciele otrzymują zestaw materiałów, pomagający w opracowaniu zajęć.

MEN zlecił wykonanie projektu „firmie technologicznej, specjalizującej się w wykorzystywaniu mechanizmów gier komputerowych w innych dziedzinach” - serwis Polski Gamedev informuje, że mowa o katowickim Great Interactive.

Źródło: niepodległa.men.gov.pl, Portal Samorządowy, Polski Gamedev

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami