Dragon Ball Z: Kakarot - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, nowości, postacie i historia.

Dragon Ball Z: Kakarot to kolejna gra osadzona w popularnym uniwersum znanym z kultowego anime, ale też pierwsza produkcja studia Cyberconnect2 związana z tą marką. Deweloperzy mają jednak doświadczenie - zajmowali się już grami na podstawie Naruto. Odpowiadają też za Asura's Wrath.

Kakarot jest grą akcji z elementami RPG i pozwala eksplorować duże obszary, choć nie oferuje tradycyjnego, otwartego świata bez granic. Dużą rolę odgrywa oczywiście efektowna walka.

Twórcy nie przygotowują żadnego trybu multiplayer. Chcą skupić się na trybie dla jednego gracza, dzięki czemu nie muszą przejmować się balansowaniem siły bohaterów, by dopasować ich do potyczek online.

  • Premiera: 17 stycznia 2019
  • Platforma: PS4, Xbox One, PC, Switch
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Cyberconnect2
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery i edycje

Dragon Ball Z: Kakarot zadebiutuje 17 stycznia na PlayStation 4, Xbox One i na PC. Gra trafi też na Nintendo Switch, jednak w późniejszym terminie - data debiutu tej wersji nie została jeszcze ujawniona.

Wszyscy, którzy zamówią grę przed premierą, otrzymają dostęp do przedmiotu do gotowania, który zapewni stałą premię do siły ataku i punktów życia. Drugi bonus to zadanie dodatkowe oraz możliwość wcześniejszego odblokowania menu treningu pozwalającego na walkę z Bonyu, nową postacią stworzoną przez Akirę Toriyamę, ojca serii Dragon Ball.

Jest też edycja Deluxe (wyceniana na ok. 320 zł), która oferuje przepustkę sezonową - zapewniającą dostęp do fabularnych dodatków, które ukażą się po premierze gry.

kakarot1

Fabuła, bohaterowie

Historia w Kakarot nie zaskoczy fanów anime, ponieważ ma prezentować wszystkie najważniejsze wydarzenia z Dragon Ball Z. Głównym bohaterem jest oczywiście Goku, którego przygodę i rozwój będziemy obserwować przez całą grę.

Twórcy z Cyberconnect2 dostali jednak pozwolenie od właścicieli marki na wzbogacenie opowieści własnymi historiami pobocznymi, dodatkowymi zadaniami czy nawet na wprowadzenie kilku nowych postaci.

Choć najczęściej kontrolujemy Goku, to pojawią się też okazje do sterowania innymi wojownikami znanymi z anime - pokierujemy choćby Vegetą czy Gohanem.

Wśród potężnych oponentów, z którymi należy się rozprawić, znajdują się między innymi Raditz, Komórczak, Androidy, Buu, a także Freeza.

kakarot2

Gameplay

Choć pod względem oprawy Kakarot może przywodzić na myśl serię Dragon Ball Xenoverse, to rozgrywka jest tym razem znacząco inna. Przede wszystkim, twórcy skupiają się na rozgrywce single-player.

Poza tym, deweloperzy wprowadzają też element otwartego świata - ale niezbyt rozbudowany. W każdym razie, eksploracja sporych obszarów to jeden z głównych elementów przygody, poza walką.

Podczas zwiedzania różnych regionów zdobędziemy zasoby do tworzenia przedmiotów, złowimy ryby, zapolujemy na smoki czy też znajdziemy mnóstwo różnych znajdziek. Trafimy też oczywiście na questy poboczne.

Walki rozgrywają się na osobnych arenach, które aktywują się, kiedy podchodzimy do wroga. Podczas starć możemy poruszać się po ziemi, ale też w powietrzu. Dysponujemy szeregiem zróżnicowanych ataków i mocy specjalnych.

kakarot3

Kluczowe jest odpowiednie blokowanie ataków i kontrolowanie zasobów mocy, by używać własnych zdolności w najlepszych momentach. Unikanie wrogich umiejętności ofensywnych to też klucz do sukcesu. Zmierzymy się zarówno z wieloma przeciwnikami naraz, jak też weźmiemy udział w pojedynkach 1 na 1.

Twórcy przygotowali też aspekt rozwoju postaci, oferując do dyspozycji graczy rozbudowane drzewko talentów z wieloma zdolnościami do odblokowania. Nie zabraknie także szeregu minigier - gry w baseball czy nawet wyścigów aut.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami