Wiedźmin to obecnie najpopularniejszy serial na świecie - twierdzi Parrot Analytics

Zainteresowanie wyższe niż "The Mandalorian".

„Wiedźmin” od platformy Netflix to obecnie najpopularniejszy seria na świecie - wynika z informacji zaprezentowanych przez firmę Parrot Analytics.

Dane ujawnione przez analityków obejmują okres pomiędzy 22 a 28 grudnia. Przygody Geralta z Rivii wyprzedziły między innymi „The Mandalorian”, czyli osadzoną w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” produkcję od Disney Plus.

Firma opiera się na tak zwanym „demand expressions”, czyli globalnym standardzie pomiaru, który uwzględnia „oczekiwania, zaangażowanie, oglądalność” i „ważność” serialu. Szczegóły na temat stosowanej metodologii nie są jednak znane.

Adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego jest również obecnie najpopularniejszym serialem w samych Stanach Zjednoczonych. Pozycja osiągnęła wynik 127 milionów wspomnianych „demand expressions”, zaś „Mandalorianin” jedynie 115 milionów.

- Natychmiastowy sukces „Wiedźmina” na całym świecie uwypukla wpływ, jaki wydawanie wszystkich odcinków na raz może mieć na popyt wśród odbiorców. To osiągnięcie jest też kluczowe dla Netflixa, który wkracza w 2020 rok, walcząc z nowymi platformami i zmniejszającym się udziałem na rynku - twierdzi przedstawiciel Parrot Analytics.

Ponadto przygody Geralta z Rivii zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności sporządzonych przez Netflixa w różnych krajach. Przykładowo w Polsce obraz jest najchętniej oglądaną produkcją 2019 roku, a w USA uplasował się na 2. lokacie wśród seriali. W tej ostatniej kategorii cieszy się najwyższym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii i Australii.

Zobacz: Wiedźmin: serial Netflix - premiera, najważniejsze informacje

Dzięki projektowi przygotowanemu między innymi przez Lauren S. Hissrich i Tomasza Bagińskiego wiele osób zwróciło uwagę na gry. Niedawno w trzecią część cyklu CD Projekt Red grało na Steamie więcej osób niż w okresie premiery.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” zadebiutował 20 grudnia. Trwają już prace nad drugą odsłoną, która powinna ukazać się w 2021 roku.

Źródło: Business Insider

Następnie: Specyfikacja PS5 i Xbox Series X - Digital Foundry analizuje nieoficjalne informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami