Wiedźmin 3 na Steamie z rekordową liczbą graczy - wyższą niż w okresie premiery

Wzrosło też zainteresowanie poprzednimi częściami i książkami.

Wiedźmin 3 na Steamie zanotował znaczny wzrost liczby aktywnych użytkowników - grę jednocześnie uruchomiło więcej osób niż na premierę.

Według danych platformy Valve, wczoraj wieczorem w produkcję CD Projekt Red grało w tym samym czasie ponad 94 tysiące osób. To więcej niż w okresie debiutu - w maju 2015 roku - gdy wynik wynosił nieco ponad 92 tysiące, a należy zaznaczyć, że wszystkie kopie pudełkowe były powiązane z GOG.com.

wiedzmin_3_steam
Wiedźmin 3 przeżywa renesans

Obecnie liczba użytkowników Wiedźmina 3 na Steamie kształtuje się na poziomie 44166, co plasuje grę na 8. miejscu rankingu popularności cyfrowego sklepu. Ogólny rezultat może być jednak wyższy, ponieważ produkcja dostępna jest w GOG.com oraz na konsolach PS4, Xbox One i Switch.

Warto zaznaczyć, że Dziki Gon to pozycja wydana ponad 4 lata temu. Tytuł nie oferuje trybu sieciowego i od dawna nie jest rozwijany o dodatkowe treści - ostatnie duże rozszerzenie ukazało się w maju 2016 roku.

wiedzmin_steam_rekord
Rekordowe zainteresowanie zanotował też Wiedźmin z 2007 roku

Co ciekawe, wzrosło też zainteresowanie wcześniejszymi częściami cyklu o Geralcie z Rivii. Wczoraj o godzinie 21:00 w pierwszą odsłonę serii grało jednocześnie 12368 osób, a więc najwięcej od wydania tytułu.

O tej samej porze Wiedźmina 2 na Steamie miało zaś uruchomionych 6613 graczy. Nie jest to jednak rekordowy wynik, aczkolwiek najwyższy od maja 2015 roku, gdy w produkcję studia CD Projekt Red bawiło się 12864 użytkowników.

sapkowski_amazon
Andrzej Sapkowski to najbardziej bestsellerowy autor na Amazonie

Wpływ na wyniki miał zapewne „Wiedźmin” od Netflixa - adaptacja, która zadebiutowała 20 grudnia, jest obecnie trzecim najpopularniejszym serialem od platform streamingowych w Stanach Zjednoczonych

Wspomniana produkcja przyczyniła się do wzrostu zainteresowania nie tylko grami. Andrzej Sapkowski jest teraz na pierwszym miejscu rankingu autorów, których książki są najchętniej kupowane w sklepie internetowym Amazon. Polak wyprzedził między innymi J.K. Rowling.

Źródło: Steam Charts

Następnie: Fanowski remaster Red Dead Redemption na PC skasowany - Take-Two pozwało twórców

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami