Fan pracuje nad remasterem STALKER: Cień Czarnobyla - zwiastun prezentuje odświeżoną grę

Nowe oblicze tytułu.

Jeden z fanów STALKER: Cień Czarnobyla pracuje nad modyfikacją, która odświeży uznaną produkcję. Autor projektu opublikował nowy zwiastun, który przedstawia ulepszoną grafikę.

Za modyfikację odpowiada internauta o pseudonimie Strelokkkkk - zawodowo nauczyciel matematyki, a prywatnie „miłośnik gier PC”. Użytkownik chce udoskonalać warstwę wizualną starszych tytułów, a pierwszą pozycją wziętą na warsztat jest strzelanka od GSC Game World.

Dokładna data premiery przygotowywanej modyfikacji nie jest na razie znana. Wraz z nowym zwiastunem nieoficjalnego remastera STALKER: Cień Czarnobyla twórca projektu obiecał jednak, że ukaże się „wkrótce”.

Mod przede wszystkim odświeży oprawę graficzną. W planach są poprawione tekstury postaci i obiektów otoczenia oraz zmieniony system pogodowy. Pojawi się też obsługa ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Wspomniany trailer skupia się na elementach, które Strelokkkkk zaimplementował od czasu pierwszej prezentacji. Zwiększył liczbę polygonów na bohaterach (do około 80 tysięcy), mutantach i przedmiotach, a także ulepszył oświetlenie.

stalker_remaster_krajobrazy
Mod odświeży wygląd krajobrazów

Autor zaznacza, że modyfikacja będzie kompatybilna z międzynarodową wersją STALKER: Cień Czarnobyla, dostępną w cyfrowym sklepie GOG.com. Zainteresowani staną przed koniecznością pobrania 30 GB danych.

Wydana w 2007 roku gra rozgrywa się wiele lat po katastrofie w elektrowni atomowej w tytułowym regionie. Powstały dwie kolejne części - Czyste Niebo i Zew Prypeci - które Strelokkkkk również zamierza w przyszłości odświeżyć.

Źródło: ModDB

Następnie: Skradanka Hello Neighbor za darmo w Epic Games Store

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami