Wiedźmin wśród najpopularniejszych seriali od platform streamingowych w USA

Według firmy analitycznej Parrot Analytics.

„Wiedźmin” od Netflixa jest obecnie jednym z najpopularniejszych seriali od platform streamingowych w Stanach Zjednoczonych.

Tak twierdzi firma analityczna Parrot Analytics. W rankingu uwzględniającym okres od 18 do 24 grudnia adaptacja przygód Geralta z Rivii uplasowała się na 3. miejscu. Produkcję wyprzedziły jedynie „Stranger Things” i „Mandalorian”.

wiedzmin_walki
W serialu nie brakuje walk na miecze

Dokładnych danych jednak nie przedstawiono. Twórcy zestawienia opierają się na tak zwanym „demand expressions” - globalnym standardzie pomiaru, który uwzględnia „oczekiwania, zaangażowanie, oglądalność” i „ważność” serialu.

Szczegóły wyliczania wspomnianej wartości nie są znane, ale z informacji przekazywanych przez firmę Parrot Analytics korzystają stacje telewizyjne i platformy na całym świecie. Ranking wskazuje więc, że „Wiedźmin” cieszy się dużym zainteresowaniem Amerykanów.

Zobacz: Wiedźmin: serial Netflix - premiera, najważniejsze informacje

Recenzenci są surowi wobec serialu, ale produkcja jest chwalona przez widzów. Obecnie aż 93 procent użytkowników serwisu Rotten Tomatoes poleca adaptację, a w portalu IMDb średnia ocen od internautów wynosi 8,7/10.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” dostępny jest na platformie Netflix. Wkrótce rozpoczną się prace nad drugą odsłoną, która zadebiutuje w 2021 roku.

Źródło: Business Insider

Następnie: Shadow Tactics: Blades of the Shogun za darmo w Epic Games Store

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami