GeForce RTX 2080 mocniejsze od PS5 i Xbox Series X - przekonuje Nvidia

Oferuje większą wydajność niż konsolowe układy graficzne.

Nvidia przekonuje, że GeForce RTX 2080 jest wydajniejsze od układów graficznych zastosowanych w PS5 i Xbox Series X.

W ubiegłym tygodniu odbyła się chińska edycja organizowanej przez firmę konferencji GPU Technology. Podczas wydarzenia wystąpił między innymi dyrektor generalny producenta, Jensen Huang.

rtx_2080_konsole
Slajd z prezentacji Nvidii

Na jednym ze slajdów przedstawionej przez menedżera prezentacji napisano, że GeForce RTX 2080 jest potężniejsze od układu graficznego w „konsoli następnej generacji”. Zabrakło nazwy sprzętu, ale zapewne mowa o PS5 i Xbox Series X, które powinny oferować podobną moc.

Nie ujawniono dokładnych danych, więc nie jest jasne, jak duże są różnice. Warto jednak zaznaczyć, że podzespół Nvidii to drogie GPU - samo urządzenie (bez komputera) kosztuje nawet ponad 3 tysiące złotych. Platformy Sony i Microsoftu będą zaś najprawdopodobniej tańsze.

Oczywiście nawet jeżeli układy PS5 i Xbox Series X okażą się słabsze od GeForce GTX 2080, w praktycznym zastosowaniu może nie być to istotne. Konsole używają spersonalizowanych na żądanie producenta kart graficznych, a i gry projektowane pod ograniczoną liczbę konfiguracji zazwyczaj wykorzystują więcej możliwości sprzętów.

Nadmienić należy, że wspomniana prezentacja Nvidii dotyczyła Max-Q - specjalnych wersji kart graficznych firmy, dedykowanych laptopom. Od swoich odpowiedników z dużych komputerów osobistych wyróżniają się między innymi energooszczędnością.

PlayStation 5 i Xbox Series X zadebiutują pod koniec 2020 roku, aczkolwiek dokładne daty premier nie są znane.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Protesty z Hongkongu przeniosły się do GTA Online

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami