League of Legends to najpopularniejsza gra w Polsce - twierdzi Riot Games

Sukces sieciowej produkcji wśród Polaków.

Przedstawiciele Riot Games twierdzą, że League of Legends - darmowa gra typu MOBA - jest obecnie najpopularniejszą produkcją w Polsce.

Niedawno odbył się Polski Weekend Gwiazd, czyli specjalny turniej, w którym zmierzyli się ze sobą najsłynniejsi gracze tytułu znad Wisły. W trakcie wydarzenia reprezentujący twórców projektu Wiktor Cegła ujawnił, że pozycja w naszym kraju cieszy się dużym zainteresowaniem.

lol_sukces
W League of Legends wydarzenia ukazane są w rzucie izometrycznym

- Ten rok był szczególny, ponieważ League of Legends jest teraz grą numer jeden w Polsce. To jest coś, czym wcześniej nie chwaliliśmy się, ale według danych firmy, która monitoruje rynek gier komputerowych (ta firma nazywa się Newzoo), połowa polskich graczy pecetowych gra w LoL-a i jest to wynik, którego nigdy wcześniej nie było - zapewnia.

Cegła podkreślił, że to dopiero początek. W minionych dwunastu miesiącach Riot Games ponownie otworzył polski oddział studia i zajął się produkowaniem treści dedykowanych lokalnemu rynkowi. Firma zwiększyła też swoją aktywność w mediach społecznościowych.

Zobacz: League of Legends - Poradnik dla początkujących

- W przyszłym roku wracamy na eventy. Będziemy na Pyrkonie, gdzie będziemy organizowali europejski konkurs cosplayowy, w którym jurorami będą ludzie, którzy tworzyli czempiony i którzy tworzą skiny. Mam nadzieję, że dla całej społeczności i dla wszystkich cosplayerów i cosplayerek to będzie sygnał, że wracamy - dodaje.

Wydane w 2009 roku League of Legends reprezentuje gatunek MOBA - to drużynowa hybryda gry akcji i strategii czasu rzeczywistego. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Celem jest zniszczenie głównej budowli kryjącej się w głębi bazy drużyny przeciwnej.

Źródło: Cybersport

Następnie: Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina będzie bardziej skoncentrowana - obiecuje producentka serialu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Władimir Putin pogratulował nowym mistrzom świata w Dota 2

Pierwsze zwycięstwo drużyny z Europy Wschodniej od dekady.

Amerykańskie serwery Dota 2 zawiesiły się, bo ktoś przeciął kabel

Gracze ze wschodu mieli trudności z dołączeniem.

League of Legends z Pokemonami - zapowiedziano Pokemon Unite

Darmowa gra na urządzenia mobilne i Switch.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami