Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina będzie bardziej skoncentrowana - obiecuje producentka serialu

Lauren S. Hissrich o kontynuacji.

Producentka i showrunnerka serialu Wiedźmin - Lauren S. Hissrich - wypowiedziała się o planach na drugi sezon obrazu realizowanego dla platformy Netflix.

Pierwsza odsłona krytykowana jest za przeskoki czasowe między wydarzeniami i postaciami. W wywiadzie dla serwisu GamesRadar twórczyni projektu zasugerowała, że w kontynuacji nie powinno to być problemem.

- Prawda jest taka, że mamy mnóstwo materiału źródłowego. Możemy rozwijać serial bardzo, bardzo długo. Mogę zdradzić, że w drugim sezonie fabuła stała się znacznie bardziej skoncentrowana - zapewnia. Wskazuje też, że całość skupi się na wspólnych przygodach Geralta, Ciri i Yennefer.

wiedzmin_yennefer_serial
W drugim sezonie Yennefer powinna częściej spotykać Geralta

- Historia jest mocniejsza, ponieważ relacje, które nawiązaliśmy w pierwszej części, przyniosą efekty w drugiej. Postacie zaczynają się spotykać i wchodzić w interakcje. (…) Wszystkie klocki, których użyliśmy do budowy świata, zaczynają się układać w konkretniejszą całość - dodaje.

Producentka jednocześnie broni nielinearnej narracji produkcji. Podkreśla, że pozwoliło to przedstawić wydarzenia z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego - które nie są ze sobą ściśle powiązane - i zapoznać widza ze wszystkimi istotnymi bohaterami.

- Problem z tymi historiami polega na tym, że Ciri i Yennefer nie są w nich za bardzo obecne. Zwłaszcza ta pierwsza, która w momencie, gdy rozgrywała się fabuła, nawet się nie urodziła - tłumaczy Hissrich. Konieczne więc były „zabawy z czasem”.

Pierwszy sezon Wiedźmina - składający się z ośmiu odcinków - dostępny jest już na platformie Netflix. Drugi powinien zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: GamesRadar

Następnie: Ghost of Tsushima - dynamiczny motyw na PS4 dostępny za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami