Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina będzie bardziej skoncentrowana - obiecuje producentka serialu

Lauren S. Hissrich o kontynuacji.

Producentka i showrunnerka serialu Wiedźmin - Lauren S. Hissrich - wypowiedziała się o planach na drugi sezon obrazu realizowanego dla platformy Netflix.

Pierwsza odsłona krytykowana jest za przeskoki czasowe między wydarzeniami i postaciami. W wywiadzie dla serwisu GamesRadar twórczyni projektu zasugerowała, że w kontynuacji nie powinno to być problemem.

- Prawda jest taka, że mamy mnóstwo materiału źródłowego. Możemy rozwijać serial bardzo, bardzo długo. Mogę zdradzić, że w drugim sezonie fabuła stała się znacznie bardziej skoncentrowana - zapewnia. Wskazuje też, że całość skupi się na wspólnych przygodach Geralta, Ciri i Yennefer.

wiedzmin_yennefer_serial
W drugim sezonie Yennefer powinna częściej spotykać Geralta

- Historia jest mocniejsza, ponieważ relacje, które nawiązaliśmy w pierwszej części, przyniosą efekty w drugiej. Postacie zaczynają się spotykać i wchodzić w interakcje. (…) Wszystkie klocki, których użyliśmy do budowy świata, zaczynają się układać w konkretniejszą całość - dodaje.

Producentka jednocześnie broni nielinearnej narracji produkcji. Podkreśla, że pozwoliło to przedstawić wydarzenia z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego - które nie są ze sobą ściśle powiązane - i zapoznać widza ze wszystkimi istotnymi bohaterami.

- Problem z tymi historiami polega na tym, że Ciri i Yennefer nie są w nich za bardzo obecne. Zwłaszcza ta pierwsza, która w momencie, gdy rozgrywała się fabuła, nawet się nie urodziła - tłumaczy Hissrich. Konieczne więc były „zabawy z czasem”.

Pierwszy sezon Wiedźmina - składający się z ośmiu odcinków - dostępny jest już na platformie Netflix. Drugi powinien zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: GamesRadar

Następnie: Ghost of Tsushima - dynamiczny motyw na PS4 dostępny za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami