Telltale zmienia podejście do produkcji gier - całość musi być gotowa przed premierą pierwszego odcinka

Lepsza organizacja pracy.

Studio Telltale Games zmienia podejście do produkcji nowych gier. Wszystkie przyszłe projekty będą gotowe, zanim pierwszy odcinek trafi do sprzedaży.

W przeszłości Telltale często pracowało nad kolejnymi epizodami po wydaniu poprzednich, co skutkowało wielomiesięcznym nieraz okresem oczekiwania na kontynuację przygody.

- Tworzymy historie w formie epizodycznej, choć wciąż nie postanowiliśmy, jak będą dystrybuowane - zaznaczył w rozmowie z GameDaily prezes studia, Jamie Ottilie.

- Ważną zmianą jest jednak to, że nie będziemy już tworzyć gier odcinkowo. Jeśli wydamy grę epizodyczną, to wszystkie części będą gotowe przed premierą pierwszego odcinka.

wut
Telltale zaczęło prace nad Wolf Among Us 2 zanim zwolniono większość pracowników

Takie podejście pozwoliłoby deweloperom wprowadzać do sprzedaży kolejne odcinki co tydzień lub dwa, a nawet udostępnić wszystkie epizody jednocześnie. Obecnie studio pracuje nad Wolf Among Us 2.

Wielu twórców The Walking Dead czy innych hitów Telltale zostało zwolnionych w ubiegłym roku, choć nowy zarząd studia zaznacza, że stara się nawiązać współpracę z niektórymi projektantami, by wspomogli prace nad nowym projektem.

Źródło: GameDaily

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami