PS5 i Xbox Series X mogą kosztować ponad 400 dolarów, inaczej będą sprzedawane z dużą stratą - uważa analityk

Prognozy na podstawie ujawnionych informacji.

Analityk branżowy Daniel Ahmad z firmy Niko Partners twierdzi, że ceny PS5 i Xbox Series X mogą wynieść powyżej 400 dolarów. Inaczej Sony i Microsoft będą tracić na każdym egzemplarzu.

Ekspert opiera swoje prognozy na podstawie ujawnionych do tej pory informacji o specyfikacji. Podkreśla, że łączny koszt procesora, karty graficznej, pamięci GDDR6 i dysku SSD to ponad połowa kwoty, jaką trzeba wydać na produkcję nowych konsol.

„Urządzenia przyniosą duże straty albo ich cena wyniesie powyżej 400 dolarów” - przekonuje Ahmad we wpisie opublikowanym na Twitterze. Dodaje, że jest ciekawy, w jaki sposób problem rozwiążą Sony i Microsoft.

Oczywiście wysokie koszty budowy platform, nie oznaczają, że konsole nie będą tańsze. W przeszłości bardzo często producenci dokładali do każdego egzemplarza - szczególnie na początku generacji - by zarabiać na grach i usługach. Podobnie było między innymi w przypadku PlayStation 4.

Sony i Microsoft na razie nie przedstawili żadnych szczegółów na temat cen powstających urządzeń. Niewykluczone, że więcej informacji ujawnią w okolicach przyszłorocznych targów E3.

xbox_ceny_wyglad
Na razie ujawniono tylko wygląd nowego Xboksa

Warto jednak zwrócić uwagę na wypowiedź Marka Cerny'ego sprzed kilku miesięcy. Główny architekt PlayStation 5 twierdził, że kwota, jaką gracze zapłacą za sprzęt, będzie atrakcyjna - zwłaszcza na tle oferowanych możliwości.

Zarówno PS5, jak i Xbox Series X zadebiutują pod koniec 2020 roku - w okresie świątecznym. Dokładne daty premier nie są jednak na razie znane.

Następnie: Ubisoft skasował grę, nad którą pracowano 3 lata - twierdzi programista firmy

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami