Xbox Series X jest tak cichy, jak Xbox One X - przekonuje Phil Spencer

Microsoft o chłodzeniu.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - wypowiedział się na temat chłodzenia, które koncern zastosował w swojej nowej konsoli.

Menedżer udzielił niedawno wywiadu dziennikarzom serwisu GameSpot. W rozmowie zapewnił, że amerykański producent dołożył wszelkich starań, aby Xbox Series X nie generował zbyt dużego hałasu.

- Zespół użył jednego, centralnego wentylatora, który zobaczymy przez kratkę na górze sprzętu. Dzięki projektowi obudowy i wielkości zastosowanego wiatraka, konsola jest tak cicha jak Xbox One X - przekonuje.

xbox_pad
Nie zabraknie oczywiście nowego pada

Spencer zaznaczył, że przygotowanie odpowiedniego systemu chłodzenia nie było prostym zadaniem. Projektanci musieli zrównoważyć wiele elementów - wspomniane chłodzenie, poziom szumów oraz wydajność samego sprzętu.

Menedżer stwierdził, że Xbox Series X jest na tyle cichy, że gdy używa konsoli w domu, osoby postronne zazwyczaj nie zauważają, że urządzenie jest uruchomione, ponieważ go nie słyszą.

Zobacz: Xbox Series X - premiera i najważniejsze informacje: kiedy, gry, wygląd

Microsoft nie ujawnił wielu szczegółów o systemie obniżającym temperaturę, ale Spencer wyjaśnił, że maszyna używa jednego wentylatora, który obraca się z tak niską szybkością, że jest ledwo słyszalny. Za wsparcie posłuży chłodzenie pasywne.

Xbox Series X zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym. Konsola jest pierwszym modelem z rodziny platform następnej generacji od koncernu z Redmond.

Źródło: GameSpot

Następnie: Ciri jako wojowniczka z feudalnej Japonii - nowa figurka od CD Projektu za ponad 1000 zł

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami