Xbox Series X jest tak cichy, jak Xbox One X - przekonuje Phil Spencer

Microsoft o chłodzeniu.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - wypowiedział się na temat chłodzenia, które koncern zastosował w swojej nowej konsoli.

Menedżer udzielił niedawno wywiadu dziennikarzom serwisu GameSpot. W rozmowie zapewnił, że amerykański producent dołożył wszelkich starań, aby Xbox Series X nie generował zbyt dużego hałasu.

- Zespół użył jednego, centralnego wentylatora, który zobaczymy przez kratkę na górze sprzętu. Dzięki projektowi obudowy i wielkości zastosowanego wiatraka, konsola jest tak cicha jak Xbox One X - przekonuje.

xbox_pad
Nie zabraknie oczywiście nowego pada

Spencer zaznaczył, że przygotowanie odpowiedniego systemu chłodzenia nie było prostym zadaniem. Projektanci musieli zrównoważyć wiele elementów - wspomniane chłodzenie, poziom szumów oraz wydajność samego sprzętu.

Menedżer stwierdził, że Xbox Series X jest na tyle cichy, że gdy używa konsoli w domu, osoby postronne zazwyczaj nie zauważają, że urządzenie jest uruchomione, ponieważ go nie słyszą.

Zobacz: Xbox Series X - premiera i najważniejsze informacje: kiedy, gry, wygląd

Microsoft nie ujawnił wielu szczegółów o systemie obniżającym temperaturę, ale Spencer wyjaśnił, że maszyna używa jednego wentylatora, który obraca się z tak niską szybkością, że jest ledwo słyszalny. Za wsparcie posłuży chłodzenie pasywne.

Xbox Series X zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym. Konsola jest pierwszym modelem z rodziny platform następnej generacji od koncernu z Redmond.

Źródło: GameSpot

Następnie: Ciri jako wojowniczka z feudalnej Japonii - nowa figurka od CD Projektu za ponad 1000 zł

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami