Rynek gier w 2019 roku na infografikach

Podsumowanie dwunastu miesięcy.

Serwis GamesIndustry opublikował zestaw infografik, którymi podsumowuje rynek gier w mijającym 2019 roku.

Według firmy Newzoo, w ostatnich dwunastu miesiącach branża wirtualnej rozrywki warta był 148,8 miliarda dolarów, czyli o 7,2 procent więcej niż rok wcześniej. Największy udział ma gałąź mobilna, która wygenerowała 68,2 miliarda dolarów. Na kolejnych miejscach są konsole (45,3 miliarda dolarów) i PC (35,3 miliarda dolarów).

games01
Źródło: GamesIndustry

Warto zwrócić uwagę na dane dotyczące przychodów z podziałem na platformy w Wielkiej Brytanii. Na brytyjskim rynku najwięcej pieniędzy przyniosły gry na PS4, bo 44,3 proc. następne dwa miejsca należą do Switch i Xbox One - z wynikami odpowiednio 28,2 proc. i 25,6 proc.

games02
Źródło: GamesIndustry

Ciekawostką są informacje o okresie, po którym określona produkcja została przeceniona. Najdłużej pełną cenę utrzymywało Resident Evil 2 - tytuł zniżką objęto dopiero po 69 dniach od premiery. Najszybciej potaniało zaś Star Wars Jedi: Upadły Zakon, ponieważ już w dniu debiutu.

games03
Źródło: GamesIndustry

W 2019 roku media najwięcej uwagi skupiły na Fortnite - o grze Epic Games napisano 97732 artykułów. Mocno koncentrowano się również na Death Stranding i Apex Legends, którym poświęcono odpowiednio 46743 i 42474 tekstów.

games04
Źródło: GamesIndustry

Według Metacritic, najwyższą średnią ocen - w wysokości 93 proc. - posiadają Resident Evil 2 na Xbox One, Divinity: Original Sin 2 na Switch i Red Dead Redemption 2 na PC. Najniższą otrzymało zaś Eternity: The Last Unicorn na PS4 - 36 proc.

games05
Źródło: GamesIndustry

Zwrócono też uwagę na liczbę nowych marek z podziałem na wydawców. Najwięcej zupełnie nowych gier ukazało się nakładem Sony - 7 na 10 wszystkich produkcji. Dla porównania, Microsoft nie przygotował żadnego świeżego cyklu.

games06
Źródło: GamesIndustry
games07
Źródło: GamesIndustry

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami