Remake Resident Evil 3 położy większy nacisk na akcję niż odświeżone RE 2

Prace nad projektem wkraczają w ostatnią fazę.

Twórcy zapowiedzianego niedawno remake'u Resident Evil 3 ujawnili, że tytuł będzie w większym stopniu nastawiony na akcję niż odświeżona wersja drugiej części.

Informację przekazali producenci gry - Masao Kawada i Peter J. Fabiano - w rozmowie z magazynem Famitsu. Podkreślili, że zmieniony wygląd głównych bohaterów, czyli Jill Valentine i Carlosa Oliveiry, odzwierciedla właśnie większy nacisk na walkę - także względem oryginału.

re3_nemesis_remake
Nie zabraknie groźnego Nemesisa

Deweloperzy zapewnili jednocześnie, że projekt jest bliski ukończenia. Prace wkroczyły w ostatnią fazę, co oznacza, że nie powinno dojść do opóźnień, a powstający tytuł ukaże się w terminie - obecnie wprowadzane są finalne poprawki.

Niedawne szczegóły wskazywały, że nowa wersja gry zaoferuje nie tylko odświeżoną oprawę graficzną, ale też wprowadzi duże zmiany do fabuły. Autorzy chcą zwiększyć rolę niektórych postaci, w tym niejakiego Dario.

Akcja trzeciej części rozpoczyna się przed wydarzeniami przedstawionymi w drugiej odsłonie. Wcielamy się w Jill Valentine z oddziału specjalnego S.T.A.R.S. - dziewczyna musi uciec z miasta opanowanego przez zombie, unikając prześladującego ją mutanta Nemesis.

Remake Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają oryginalne stroje wspomnianych głównych bohaterów produkcji.

Źródło: DualShockers

Następnie: Rynek gier w 2019 roku na infografikach

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami