Phoenix Point - pancerz jednostek, jak przebić

Jak pancerz wpływa na otrzymywane obrażenia i jak go przebić.

Pancerz w grze Phoenix Point pełni dość oczywistą rolę - ogranicza ilość otrzymywanych przez postać obrażeń. Jednakże, w przeciwieństwie do, na przykład, gry XCOM 2, każda część ciała żołnierza czy jednostki obcych posiada odmienną ilość punktów pancerza, która uzależniona jest od wielu czynników.

Od ilości punktów pancerza chroniących daną część ciała zależy to, ile postać otrzyma obrażeń. Dla przykładu, jeśli atak zadać ma 30 punktów obrażeń (1) , a atakowana część ciała posiada 10 punktów pancerza (2) , finalnie otrzyma ona 20 punktów obrażeń.

Finalne obrażenia bardzo często pokazywane będą jednak jako wartość pomiędzy, na przykład 10-30 punktów (3) - wpływa na to celność i możliwość trafienia bardziej bądź mniej opancerzonej części, niż wskazana przez celownik.

010

Jeśli z kolei ilość pancerza przewyższa obrażenia, które druga jednostka jest w stanie potencjalnie zadać, cel nie otrzyma żadnych uszkodzeń.

Z pancerzem jednostek radzić można sobie na dwa sposoby:

  • Omijając go - bronie z parametrem Przebicie pozwalają ominąć określoną ilość punktów pancerza jakby w ogóle go tam nie było.
  • Rozbijając go - z kolei bronie z parametrem Poszatkowanie pozwalają zniszczyć określoną ilość punktów pancerza.

To, w jaki sposób chcesz radzić sobie z wrogim pancerzem, zależy w głównej mierze od wrogiej jednostki. Jeśli jesteś w stanie położyć wrogi oddział 1-2 strzałami, nie ma sensu przymierzać się do szatkowania, lepiej po prostu zadać możliwie duże obrażenia. Szatkowanie z kolei przydaje się w walce z wytrzymałymi wrogami - jak Syreny czy przede wszystkim Scylle.

Co więcej, nie licząc niektórych zdolności specjalnych, pancerza nie da się naprawiać w trakcie starcia - jest on za to automatycznie regenerowany przed kolejną walką. Do niszczenia pancerza świetnie nadają się także bronie zadające obrażenia od kwasu - efekt ten co turę niszczył będzie pancerz wrogiej jednostki.

Następnie: Phoenix Point - punkty akcji na polu bitwy

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - jak rekrutować nowych żołnierzy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami