Phoenix Point - jak uwolnić żołnierzy od Mózgopluskwy

Wszystko o walce z kuzynem twarzołapa z serii Obcy.

Podczas rozgrywki w Phoenix Point gracz natrafia na wiele typów obcych. Jednym z najbardziej irytujących jest bez wątpienia Mózgopluskwa - niewielka istota wyglądem przypominająca twarzołapa z serii Obcy.

Przeciwnicy ci charakteryzują się dużą szybkością poruszania się - w jednej turze są w stanie pokonać znaczny fragment pola walki. Gdy znajdą się kilka pól od celu, skaczą na niego, przejmując kontrolę nad jednostką. Jest to akcja jednorazowa - w całym procesie ginie Mózgopluskwa.

013

By odzyskać kontrolę nad jednostką zaatakowaną przez robala, trzeba po prostu zaatakować narośl powstałą na głowie żołnierza - gdy otrzyma obrażenia, odczepi się od głowy, przywracając graczowi kontrolę nad wojakiem. Eliminując Mózgopluskwę, warto jednak pamiętać o kilku rzeczach:

  • Najlepiej pozbyć się narośli na głowie żołnierza przy pomocy ataku wręcz (1) - wystarczy zbliżyć inną jednostkę do celu zaatakowanego przez wroga i wybrać odpowiednią opcję z paska akcji. Dzięki temu nie będzie ryzyka zadania obrażeń samemu żołnierzowi.
  • Jeśli atak z dystansu to jedyna opcja, należy wybrać broń, która nie zadaje olbrzymich obrażeń (jak karabin snajperski czy strzelba) i nie strzela serią (jak karabin szturmowy czy ciężka broń). Powód jest prosty - niewielkie obrażenia strącą narośl z głowy żołnierza, kolejne zranią już samą jednostkę, często doprowadzając do jej zgonu.

Najlepszym sposobem przeciwdziałania Mózgopluskwom jest ich wczesna eliminacja - ustawienie 1-2 żołnierzy w Trybie Obserwacji pozwoli pozbyć się niespodziewanego wroga, który wyskoczy zza zabudowy.

Następnie: Phoenix Point - jak przeciwdziałać kontroli umysłu Syreny

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - bazy: rozbudowa i dostępne placówki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami