Phoenix Point - jak przeciwdziałać kontroli umysłu Syreny

Wszystko o radzeniu sobie z kontrolą umysłu Syren.

Początkowe godziny rozgrywki w Phoenix Point nie należą do łatwych - eliminacja wrogów jest trudna, a za każdy błąd gracz jest srogo karany. Większość akcji wrogów można jednak przewidzieć, a utrata żołnierza jest rzadkością. Wszystko zmienia się jednak w momencie, gdy na polu walki pojawiają się Syreny.

Wrogowie Ci po raz pierwszy pojawiają się po kilku godzinach rozgrywki i cechują się parametrami znacznie wyższymi, niż ich towarzysze - mają olbrzymią pulę punktów zdrowia i często gruby pancerz. Ich najstraszniejszą bronią jest jednak kontrola umysłu - mogą bez problemu przejąć kontrolę nad dowolnym żołnierzem gracza.

Kontrola trwa do momentu, w którym Syrena posiada punkty woli. By temu przeciwdziałać, najlepiej jest po prostu pozbyć się Syreny, zanim ta zdąży wykonać ruch. Z uwagi na gruby pancerz, nie jest to jednak proste, szczególnie, gdy Syren pojawi się kilka jednocześnie.

014

Zamiast tego należy po prostu uszkodzić głowę wroga (1), zbijając jej punkty zdrowia do 0. Syrena otrzyma wtedy potężną karę do siły woli (2), przez co nie będzie w stanie aktywować zdolności kontroli umysłu - a jeśli ta została już wykorzystana, przerwie ją natychmiast. Od tego momentu Syrena nie stanowi większego zagrożenia.

Jeśli na polu walki pojawi się kilku tego typu wrogów jednocześnie, zawsze eliminuj ich w pierwszej kolejności. Do tego celu świetnie sprawdzają się snajperzy - 1-2 strzały z ich broni wystarczą, by wyłączyć z gry tego przeciwnika.

Następnie: Phoenix Point - wieloklasowość żołnierzy

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - jak uwolnić żołnierzy od Mózgopluskwy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami