Phoenix Point - bazy: rozbudowa i dostępne placówki

Wszystko o mechanice rozbudowy baz Phoenix Point.

Baza operacyjna w Phoenix Point stanowi jedną z najważniejszy mechanik rozgrywki - to tutaj opracowywane są nowe technologie, tworzone nowe przedmioty i leczeni ranni żołnierze. W przeciwieństwie do, na przykład, gry XCOM 2, w Phoenix Point gracz może posiadać wiele baz, w różnych miejscach mapy, pozwalając na ich specjalizację.

By otworzyć podgląd dostępnych baz Phoenix Point, kliknij na przycisk Bazy (1). Otworzy to okno podglądu dostępnych miejsc, gdzie będzie można swobodnie się przełączać (2). Każda baza opisana jest szeregiem parametrów (3) - ilość personelu (żołnierzy), statków powietrznych, pojazdów czy aktualnego zużycia energii. Informacje te są unikalne dla każdej placówki.

012

By stworzyć nowe placówki, wystarczy wskazać na jedno z kilku dostępnych pól i kliknąć przycisk Buduj (4). Otworzy to nowe okienko z dostępnymi placówkami - sukcesywnie, wraz z rozwojem technologii i popychaniem fabuły do przodu, pojawiać będą się tu nowe obiekty.

Po wybraniu placówki, którą chcesz stworzyć, trzeba będzie odczekać kilka dni, nim zostanie ona wybudowana, a po wszystkim automatycznie podpięta zostanie do zasilania - pod warunkiem, że jest na tyle wolnego prądu. Od tego momentu będziesz móc cieszyć się nowym budynkiem.

Rozbudowując placówki, warto w każdej ustawić te 3 budynki: Ambulatorium, które leczyć będzie rannych żołnierzy, Placówkę szkoleniową, dzięki której każdy znajdujący się w bazie żołnierz otrzyma punkty doświadczenia i Rozpraszacz Mgły. Ten ostatni pojawi się mniej więcej w połowie kampanii, jednak jest kluczowy do zwycięstwa.

Następnie: Phoenix Point - jak uwolnić żołnierzy od Mózgopluskwy

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - punkty akcji na polu bitwy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami