Minecraft Earth - jak stworzyć broń: crafting miecza i łuku

Gdzie szukać linki do przepisu.

W Minecraft Earth broni nie można znaleźć w elementach dotykowych albo skrzyniach - trzeba ją wytworzyć samemu ze zgromadzonych surowców. System działa więc podobnie do klasycznego Minecrafta.

Broń jest niezbędna do brania udziału w Przygodach, czyli specjalnym trybie, w którym między innymi walczymy z wrogimi mobami, by zdobyć materiały.

Jedyną bronią, która występuje w Earth, jest miecz i łuk. Narzędzia wytwarzamy oczywiście z przepisów w menu konstruowania.

Screenshot_20191219_140723_com.mojang.minecraftearth

Jeśli chodzi o miecz, to jego wytrzymałość zmienia się zależnie od materiału, z którego został wykonany. Podstawowe jest ostrze drewniane, i zapewne stworzysz je jako pierwsze. Wystarczy połączyć patyk z dwiema deskami.

Nieco wytrzymalszy jest miecz kamienny (patyk + 2x bruk), a jeszcze bardziej żelazny (patyk + 2x sztabka żelaza) i złoty (patyk + 2x sztabka złota). Z patyka i dwóch diamentów możesz z kolei stworzyć Legendarny miecz diamentowy.

Jeśli zaś chodzi o łuk, to przepis jest tylko jeden: 3x patyk + 3x linka.

Screenshot_20191219_140737_com.mojang.minecraftearth

Linka to przedmiot, który należy wytworzyć z sieci, którą z kolei pozyskamy w miejscach odwiedzanych przez pająki. W Earth jedynymi takimi lokacjami są Przygody. Potnij sieci mieczem, a otrzymasz dużo surowca, z którego wykonasz linkę, a w końcu łuk.

Zostają jeszcze strzały, do których potrzebujesz patyka, piórka i krzemienia. O ile dwa pierwsze surowce są powszechne, o tyle krzemień niełatwo jest znaleźć.

Następnie: Minecraft Earth - czy inne osoby mogą zniszczyć moje budowle i płytki?

Spis treści: Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Minecraft Earth - diamenty: jak znaleźć i zdobyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami