Kulisy pokazu Xbox Series X na TGA 2019. Phil Spencer na próbach czytał fałszywy scenariusz

Prezentację trzymano w tajemnicy.

Jedną z największych niespodzianek tegorocznej gali The Game Awards była prezentacja Xbox Series X. Plany ujawnienia wyglądu i nazwy konsoli były trzymane w tajemnicy w tak dużym stopniu, że zadbano o odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Organizator i gospodarz wydarzenia - Geoff Keighley - w rozmowie z serwisem Variety ujawnił, że niewiele osób wiedziało o fakcie przedstawienia nowej platformy Microsoftu. Nawet na próbach nie odnoszono się do wspomnianego urządzenia.

xbox_series_x_tga
Jednym z elementów konsoli będzie dysk SSD

Dziennikarz twierdzi, że w trakcie przygotowań do gali Phil Spencer - szef działu Xbox w koncernie z Redmond - korzystał z fałszywego scenariusza. W tekście mówił nie o nowej konsoli, a usłudze abonamentowej Xbox Game Pass.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy Microsoft zastosował podobne zabezpieczenia. Tego typu środków użyto podczas prób do targów E3, gdy ukrywano fakt pojawienia się na konferencji firmy Keanu Reevesa - aktora, który wystąpi w Cyberpunk 2077.

Xbox Series X jest pierwszą konsolą z nowej rodziny platform amerykańskiego producenta. Urządzenie zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku, ale dokładnej daty premiery i ceny na razie nie ujawniono.

Źródło: Variety

Następnie: PS4 otrzymało aktualizację 7.02

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami