Dlaczego warto wrócić do Blood & Truth na PS VR

Muzyczna wariacja.

Blood & Truth debiutowało w maju tego roku i bez wątpienia okazało się jedną z lepszych gier dostępnych na PlayStation VR. Jeśli lubicie czystą akcję i chociaż przez chwilę chcecie poczuć się jak John Wick, bez zastanowienia sięgnijcie po produkcję stworzoną przez SIE London Studio.

Gry dostępne na PS VR są niestety często bardzo krótkie, chociaż akurat w przypadku Blood & Truth cztery godziny naprawdę intensywnej zabawy to sporo. Co jednak, gdy strzelanie spodobało się nam na tyle, że chcemy więcej?

W tym tygodniu ukazało się czwarte rozszerzenie DLC do gry. I chociaż żaden z dodatków nie koncentruje się na nowej historii czy dużych misjach, to doskonale pokazuje, jak bardzo ważny jest rozwój danej produkcji także po premierze.

Po najnowszej aktualizacji gry otrzymaliśmy dostęp do wyzwania nowego rodzaju. To muzyczna zabawa, w ramach której strzelamy do celów w rytm odtwarzanego utworu. Do dyspozycji mamy cztery piosenki, każda o dość szybkim tempie, co sprawia, że poziom trudności jest bardzo wysoki.

Sama koncepcja jest naprawdę świetna i choćby Beat Saber udowodnił już, że rytmiczne produkcje mają na goglach wirtualnej rzeczywistości bardzo duży sens. W przypadku rozszerzenia Blood & Truth jest jednak nieco inaczej - responsywność kontrolerów Move jest odrobinę za mała, przez co musimy się nauczyć, aby strzelać do celów nieco wcześniej, niż nam się wydaje.

A jako że nagradzane są lepsze strzały i oddane w odpowiednim momencie, wymaga to przeprogramowania myślenia o wyczuciu pociągnięcia za język spustowy. Szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na umieszczenie też wolniejszych utworów, na których nauka byłaby znacznie przyjemniejsza.

001
Takie proste, a tyle zabawy!

Po przyzwyczajeniu się zabawa jest jednak wyborna i ma duży potencjał imprezowy. Z kolei nawet gdy rytmiczne wyzwania nie do końca odpowiadają naszym gustom, warto zapoznać się z zawartością dodaną w poprzednich DLC.

Wyjątkowo udane są różne wariacje strzelania do rzutków. To też dobry sprawdzian umiejętności przed właściwą rozgrywką. Wyzwań jest dużo więcej i w zasadzie każde z nich jest na swój sposób interesujące i mogłoby stanowić oddzielną grę.

Rozwijanie gier dostępnych na PS VR to bardzo dobra koncepcja, która poprawia balans pomiędzy wydanymi pieniędzmi a czasem spędzonym w grze. Warto nadrobić Blood & Truth, jeśli wcześniej nie mieliście okazji na zapoznanie się z tym tytułem.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami