Battlefield 5 z easter-eggiem nawiązującym do mema - tańczące kraby na Wake Island

Odrobina humoru.

Deweloperzy z DICE lubią umieszczać w trybie multiplayer różne easter-eggi. W przeszłości w niektórych grach studia mogliśmy zobaczyć ogromnego rekina lub usłyszeć dinozaura. W Battlefield 5 umieszczono natomiast tańczące kraby.

Skorupiaki inspirowane memem Crab Rave pojawiają się na mapie Wake Island. Jak zwykle, proces aktywacji easter-egga jest skomplikowany i praktycznie niemożliwy do wykonania w zwykłym meczu.

Najpierw należy znaleźć pięć krabów poukrywanych w różnych miejscach na mapie, a następnie zebrać słuchawki sprzed tablicy upamiętniającej weteranów przy granicy lokacji.

Później trzeba wysłuchać i rozszyfrować sygnał nadawany kodem Morse'a. Otrzymamy dzięki temu współrzędne lokacji z płytą winylową, którą należy odtworzyć na gramofonie przy pamiątkowej tablicy. Proces należy powtórzyć jeszcze dwa razy - za trzecim aktywuje się nietypowy taniec krabów. Wielu krabów.

Wake Island to jedna z nowo wprowadzonych map w Battlefield 5. Niedawno deweloperzy zaimplementowali też odczuwalne zmiany w mechanice rozgrywki, między innymi dotyczące czasu potrzebnego do wyeliminowania wroga - wielu graczy uważa, że DICE za bardzo zmniejszyło moc niektórych broni.

Następnie: Ujawniono nominacje do Steam Awards 2019

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami