Remake Resident Evil 3 może wprowadzić zmiany do fabuły - sugerują nowe informacje

Twórcy chcą zwiększyć rolę niektórych postaci.

Remake Resident Evil 3 może wprowadzić duże zmiany do fabuły względem oryginału - wynika z nowych informacji o projekcie.

Niedawno wyemitowano nowy odcinek internetowego programu Capcomu. Podczas japońskiej audycji producent odświeżonej wersji trzeciej części cyklu - Masachika Kawata - nie wykluczył, że pojawią się „istotne” odstępstwa od historii z pierwowzoru.

O ile twórcy remake'u drugiej odsłony serii chcieli być jak najwierniejsi oryginałowi, o tyle w przypadku Resident Evil 3 autorzy zamierzają podnieść znaczenie niektórych postaci - o wiele większą rolę odegra na przykład niejaki Dario.

W pierwowzorze wspomnianego bohatera spotykamy na samym początku rozgrywki, gdy przerażony chowa się w kontenerze, z którego już nie wychodzi. Kiedy później wrócimy do kryjówki mężczyzny, okazuje się, że spotkał go niezbyt szczęśliwy los.

re3_remake_carlos
W grze powróci Carlos Oliveira

Kawata potwierdził także, że w nowym wydaniu Resident Evil 3 powróci Hunter Beta, czyli jeden z najsłynniejszych przeciwników w serii. Stwór jest niezwykle potężny i wyposażony w pazury na każdej z czterech kończyn.

Warto zaznaczyć, że producent przekazał powyższe informacje w języku japońskim. Za przetłumaczenie wypowiedzi dewelopera na angielski odpowiada zaś użytkownik forum Resetera o pseudonimie Dusk Golem.

Akcja trzeciej części rozpoczyna się przed wydarzeniami przedstawionymi w drugiej odsłonie. Wcielamy się w Jill Valentine z oddziału specjalnego S.T.A.R.S. - dziewczyna musi uciec z miasta opanowanego przez zombie, unikając prześladującego ją mutanta Nemesis.

Remake Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Gra zaoferuje odświeżoną grafikę, z modelami postaci i obiektów przygotowanymi od zera, a także zmiany w rozgrywce, które obejmą między innymi umieszczenie kamery za bohaterami.

Źródło: Wccftech, Resetera

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami