Najładniejsze gry są obecnie na PS4 - uważa twórca interaktywnego thrillera Erica

"Ze względu na kierunek artystyczny, a nie moc".

Jeden z twórców wydanego w sierpniu interaktywnego thrilleru Erica uważa, że obecnie najładniejsze gry dostępne są na PS4.

Dyrektor kreatywny z odpowiedzialnego za wspomniany projekt studia Flavourworks - Jack Attridge - udzielił wywiadu pismu Official PlayStation Magazine. W rozmowie stwierdził, że choć platforma Sony nie jest najpotężniejsza, oferuje tytuły wyróżniające się oprawą graficzną.

- Najładniejsze gry na świecie są obecnie dostępne na PlayStation 4. Wszystko sprowadza się do kierunku artystycznego, a nie mocy sprzętu. Artyści i techniczni geniusze potrafią wydobyć z urządzenia nieco więcej - tłumaczy.

horizon_grafika
Wielu docenia Horizon Zero Dawn za oprawę graficzną...

Największe tytuły z konsoli japońskiego producenta - między innymi God of War, Horizon Zero Dawn i Death Stranding - przez wiele osób chwalone były właśnie za warstwę wizualną i zastosowany przez autorów styl graficzny.

Attridge docenił również starania Sony we wspieraniu „ryzykownych” i „innowacyjnych” projektów. Podkreślił, że najprawdopodobniej nikt inny nie sfinansowałby gier pokroju platformówek z serii LittleBigPlanet.

gow_grafika
...podobnie jak God of War z 2018 roku

To jednak nie wszystko, ponieważ deweloper wypowiedział się o swoich oczekiwaniach względem PS5. Zaznaczył, że jednym z najważniejszych elementów konsoli będzie dysk SSD, który znacząco skróci czasy ładowania, co powinni odczuć gracze.

Erica to dostępny na PS4 thriller, w którym za pomocą telefonu i aplikacji PlayLink pomagamy głównej bohaterce w pokonywaniu kolejnych wyzwań. Gra jest w zasadzie interaktywnym filmem, pozbawionym grafiki wygenerowanej komputerowo.

Źródło: Wccftech

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare najpopularniejszą odsłoną serii w aktualnej generacji

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami