Powstaje co najmniej siedem gier w świecie Dungeons & Dragons

Ambitne plany producentów.

Podczas gali The Game Awards 2019 zapowiedziano RPG akcji Dark Alliance osadzone w uniwersum Dungeons & Dragons. Okazuje się, że powstaje jeszcze około 7-8 gier w tym świecie fantasy.

- Chcemy, żeby każda z tych gier pokazywała inny punkt widzenia i skupiała się tylko na kilku rzeczach - powiedział Chris Cocks, prezes firmy Wizards of the Coast, właściciela marki i producenta systemu D&D.

- Na pewno nie mamy zamiaru doprowadzić do sytuacji, w której każda gra z serii będzie starała się osiągnąć to samo i oferować wszystkiego po trochu - dodał Cocks.

Wypowiedzi przedstawiciela Wizards of the Coast sugerują, że firma chce zaoferować różnorodne gry wideo, niekorzystające z jednego schematu. Przykładowo, Dark Alliance ma być grą akcji, a zapowiedziane jakiś czas temu Baldur's Gate 3 to już bardziej tradycyjne i rozbudowane RPG.

bg3_1024x576
Nie wiadomo jeszcze, ile poczekamy na Baldur's Gate 3

Nie ujawniono innych projektów w uniwersum Dungeons & Dragons. Plany firmy nie są zaskakujące - fabularne RPG i D&D są coraz bardziej popularne i przeżywają swego rodzaju renesans, w dużej mierze dzięki graczom streamującym sesje na żywo.

Źródło: Games Industry

Następnie: Xbox to rodzina, Series X to model konsoli - precyzuje Microsoft

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami