Darksiders Genesis - przełączniki, fioletowe znaki, purpurowe skały, przyciski ziemne

Elementy interakcyjne, wymagające specjalnych przedmiotów.

W Darksiders Genesis znajduje się wiele elementów otoczenia, z którymi możemy wchodzić w interakcję. W większości przypadków umożliwiają one przejście przez określoną część etapu. Oprócz zwykłych elementów w postaci między innymi kul czy haków, w grze znajdują się też przedmioty, z którymi możemy wchodzić w interakcję dopiero po zdobyciu odpowiednich możliwości lub przedmiotów.

Kryształowe przełączniki (miecz worpalny Wojny)

045

Pierwszym tego rodzaju elementem są kryształowe przełączniki (1), występujące najczęściej przy różnego rodzaju bramach i przejściach. Aby je aktywować należy skorzystać z miecza worpalnego Wojny, który staje się dostępny w drugim rozdziale 2. Po trafieniu w kryształ mieczem zaświeci na czerwono (2), co będzie oznaczało, że został aktywowany.

Fioletowe symbole (bomba pustki Waśni)

046

Kolejnym elementem pojawiającym się w trakcie przemierzania rozdziałów, będą płytki z fioletowymi znakami (3). Początkowo nie będziesz w stanie nic z nimi zrobić. Dopiero po odkryciu przez Waśń bomby pustki, co nastąpi w rozdziale 4, będziesz mógł wchodzić z nimi w interakcję.

047

W jaki sposób? Rzucając bombą w płytkę z symbolem stworzysz portal (4). Jeśli rzucisz kolejną bombę w drugą płytkę, to stworzysz kolejny portal (5). Teraz wystarczy wejść w jedną jego część, albo rzucić w niego jakiś przedmiot, aby wyjść przez drugie przejście.

Przyciski ziemne i purpurowe skały (rękawica wstrząsu Wojny)

048

Kolejnymi elementami, na jakie trafisz w trakcie eksploracji rozdziałów, są przyciski ziemne (6), których w początkowych etapach nie będziesz w stanie aktywować. Tutaj z pomocą ponownie przyjdzie rękawica wstrząsu, którą Wojna zdobywa w 7 rozdziale gry. Naładowanie jej i uderzenie w taki punkt spowoduje, że Wojna wzbije się w górę (7), co umożliwi docieranie do nowych miejsc.

049

Podobnie będzie z charakterystycznymi purpurowymi skałami (8) nazywanymi kryształami wstrząsu. Początkowo nie będziesz w stanie nic z nimi zrobić, jednak po zdobyciu rękawicy wstrząsu, otrzymasz możliwość ich niszczenia i odkrywania nowych przedmiotów oraz przejść.

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - belki, dźwignie, niebieskie kule, haki, bomby

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami