Darksiders Genesis - przełączniki, fioletowe znaki, purpurowe skały, przyciski ziemne

Elementy interakcyjne, wymagające specjalnych przedmiotów.

W Darksiders Genesis znajduje się wiele elementów otoczenia, z którymi możemy wchodzić w interakcję. W większości przypadków umożliwiają one przejście przez określoną część etapu. Oprócz zwykłych elementów w postaci między innymi kul czy haków, w grze znajdują się też przedmioty, z którymi możemy wchodzić w interakcję dopiero po zdobyciu odpowiednich możliwości lub przedmiotów.

Kryształowe przełączniki (miecz worpalny Wojny)

045

Pierwszym tego rodzaju elementem są kryształowe przełączniki (1), występujące najczęściej przy różnego rodzaju bramach i przejściach. Aby je aktywować należy skorzystać z miecza worpalnego Wojny, który staje się dostępny w drugim rozdziale 2. Po trafieniu w kryształ mieczem zaświeci na czerwono (2), co będzie oznaczało, że został aktywowany.

Fioletowe symbole (bomba pustki Waśni)

046

Kolejnym elementem pojawiającym się w trakcie przemierzania rozdziałów, będą płytki z fioletowymi znakami (3). Początkowo nie będziesz w stanie nic z nimi zrobić. Dopiero po odkryciu przez Waśń bomby pustki, co nastąpi w rozdziale 4, będziesz mógł wchodzić z nimi w interakcję.

047

W jaki sposób? Rzucając bombą w płytkę z symbolem stworzysz portal (4). Jeśli rzucisz kolejną bombę w drugą płytkę, to stworzysz kolejny portal (5). Teraz wystarczy wejść w jedną jego część, albo rzucić w niego jakiś przedmiot, aby wyjść przez drugie przejście.

Przyciski ziemne i purpurowe skały (rękawica wstrząsu Wojny)

048

Kolejnymi elementami, na jakie trafisz w trakcie eksploracji rozdziałów, są przyciski ziemne (6), których w początkowych etapach nie będziesz w stanie aktywować. Tutaj z pomocą ponownie przyjdzie rękawica wstrząsu, którą Wojna zdobywa w 7 rozdziale gry. Naładowanie jej i uderzenie w taki punkt spowoduje, że Wojna wzbije się w górę (7), co umożliwi docieranie do nowych miejsc.

049

Podobnie będzie z charakterystycznymi purpurowymi skałami (8) nazywanymi kryształami wstrząsu. Początkowo nie będziesz w stanie nic z nimi zrobić, jednak po zdobyciu rękawicy wstrząsu, otrzymasz możliwość ich niszczenia i odkrywania nowych przedmiotów oraz przejść.

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - belki, dźwignie, niebieskie kule, haki, bomby

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami