Darksiders Genesis - Mammon (boss)

Główny przeciwnik, który pojawia się w 6 rozdziale.

Kolejnym bossem w Darksiders: Genesis jest Mammon, do którego dotrzesz w trakcie szóstego rozdziału gry. Cały etap ogranicza się do walki ze wspomnianym przeciwnikiem, a docierasz do niego po przejściu przez wąski korytarz.

b024

Podstawowym atakiem Mammona jest wystrzeliwanie wiązki laserowej (1), która przelatuje przez arenę i trafia w punkt na ziemi (2). Kiedy tylko zobaczysz, że takowy się pojawia, to przygotuj się na wykonanie uniku, żeby nie zostać trafionym.

b025

Ponadto Mammon będzie co pewien czas zakopywał się w złocie i szybko przenosił w różne części areny (3). Jeśli znajdzie się w pobliżu bohatera, to przygotuj się na wykonanie uniku.

b026

Z czasem przeciwnik zacznie przywoływać na arenę różne obiekty. Pierwszym będzie trumna (4), z której zaczną wychodzić szkielety (5), które staraj się szybko eliminować (dobrze sprawdzą się ataki obszarowe). Możesz też poświęcić nieco czasu na zniszczenie trumny, jednak jest ona wytrzymała i chyba lepszym sposobem jest skoncentrowanie się na Mammonie.

b027

Pamiętaj, że w tym etapie dostępny staje się już pasek synergii (6), który napełniasz w trakcie walki. Kiedy będzie pełny możesz zamieniać bohaterów w znacznie silniejsze formy: Anarchię (7) lub Chaos. Korzystaj z nich, żeby zadawać bossowi jeszcze większe obrażenia.

b028

W późniejszej części walki unikaj przywoływanych przez demona niebieskich kul (8), które będą trafiać w różne miejsca areny.

b029

Ponadto rywal wezwie księgę (9), która będzie stawiać na arenie wybuchowe portale (10), przed którymi wykonuj uniki. Ponownie, jak w przypadku trumny, możesz zniszczyć księgę lub ją zignorować.

b030

Kolejnym przyzwaniem będzie lustro (11), z którego zaczną wychodzić inne Mammony (12). Koncentruj się na atakowaniu ich, aż będą ginąć jeden po drugim.

b031

Ostatnim przywołańcem jest wielki młot (13), który będzie próbował trafić bohatera - przed nim również wykonuj uniki, aby nie zostać trafionym.

Podsumowując:

  • Wydaje się, że łatwiej prowadzić walkę Waśnią, chociaż Wojna może zadawać większe obrażenia. Bez względu na bohatera najważniejsze jest stałe pozostawanie w ruchu i unikanie licznych, często występujących jednocześnie, ataków i pułapek.
  • Pamiętaj o znaczniku synergii, ładowanym podczas starcia. Dzięki niemu możesz przybrać formę Anarchii lub Chaosu i przez chwilę zadawać rywalowi dużo większe obrażenia.
  • Mniejszych przeciwników staraj się eliminować, jak najszybciej, korzystając z ataków obszarowych.
  • Jeśli chodzi o przywołańce (trumnę, księgę, lustro i młot), to lepiej je zignorować i skupić się na atakowaniu samego Mammona. Nawet jeśli zniszczysz te obiekty, to boss i tak będzie mógł przywołać je z powrotem.

Następnie: Darksiders Genesis - Działo Spustoszenia (boss)

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Legion Oblężnik (boss)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami