Darksiders Genesis - belki, dźwignie, niebieskie kule, haki, bomby

Podstawowe elementy otoczenia.

Podczas rozgrywki w Darksiders Genesis będziesz często zmuszany do wykazania się nie tylko spostrzegawczością, ale również refleksem. W wielu rozdziałach znajduje się bowiem sporo miejsc, z którymi należy wejść w interakcję, żeby przejść dalej. Poniżej przedstawiamy elementy otoczenia, które często pojawiają się na mapach.

Belki, belki z kolcami i dźwignie

040

Jednym z najczęściej występujących elementów tego typu są belki (1). Najczęściej znajdziesz je na różnych platformach. Belki umożliwiają przemieszczanie się po nich w różnych kierunkach. W zależności od położenia można przemieszczać się na boki lub w górę i w dół. Na ogół dość łatwo je wypatrzyć, ponieważ emanują niebieskawą poświatą.

041

Oprócz zwykłych belek, w niektórych miejscach pojawiają się również belki z kolcami (2). W takich przypadkach nie będziemy w stanie na nie skoczyć, dopóki ich nie usuniemy. W jaki sposób? Najczęściej odbywa się to poprzez zlokalizowanie i skoczenie na znajdującą się w pobliżu dźwignię (3). Kiedy ta się opuści kolce chwilowo znikną, a my będziemy mieli trochę czasu, aby dotrzeć do czystej belki.

Niebieskie kule

042

Kolejnym często pojawiającym się elementem są niebieskie kule (4). Ich zastosowanie jest proste - mają możliwość wybić bohatera wysoko w górę. Często wiąże się to z możliwością dotarcia do nowych miejsc. Aby skorzystać z tej możliwości należy skoczyć na kulę, a po odbiciu ponownie wcisnąć klawisz skoku.

Haki

043

Haki (5) są to specjalne elementy otoczenia, które znajdują się zawieszone wysoko w powietrzu. Kiedy znajdziesz się w ich pobliżu pojawi się specjalna ikona. Wciśnięcie w tym momencie klawisza ataku spowoduje złapanie haku specjalnym, widmowym chwytakiem, dzięki czemu będziemy mogli dotrzeć do niedostępnego wcześniej miejsca (na przykład pokonać w ten sposób przepaść).

Wybuchowe kule

044

Kolejnym często pojawiającym się elementem są bomby (6). Są to specjalne kule, które można przenosić i rzucać w wybrane miejsca. Najczęściej należy rzucać nimi w specjalne ściany z kolcami (7).

Po chwili dojdzie do eksplozji, w wyniku której ściana zostaje zlikwidowana, odsłaniając najczęściej nowe przejścia czy możliwości. W ten sposób można również na odległość aktywować niektóre dźwignie, wymagające wciśnięcia.

Następnie: Darksiders Genesis - przełączniki, fioletowe znaki, purpurowe skały, przyciski ziemne

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Waśń i Wojna, bohaterowie, czym się różnią

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami