Electronic Arts to teraz "zupełnie inna firma, nastawiona na jakość" - uważa szef EA Motive

Porównanie po latach.

Electronic Arts nie przypomina już firmy sprzed lat, bo wydawca zmienił podejście do gier i użytkowników, a obecnie stawia na dobre produkcje - twierdzi szef EA Motive.

- Naprawdę czuć, jakby to była zupełnie inna firma. Firma skoncentrowana przede wszystkim na jakości - powiedział Patrick Klaus w rozmowie z GamesIndustry. - To inne czasy, inne osoby dowodzące, inne przesłanie.

ap
Apex Legends jeszcze niedawno niektórzy spisywali na straty, ale gra wciąż ma mnóstwo fanów

- Każdego dnia potwierdzają to wiadomości, które sobie wysyłamy, i dyskusje, które przeprowadzamy. Czuć, że [jakość] jest absolutnym priorytetem.

Electronic Arts przez ostatnie lata zyskało reputację wydawcy, który podejmuje antykonsumenckie decyzje, ale w 2019 roku nakładem firmy ukazało się niezwykle ciepło przyjęte Apex Legends, porządna gra single-player bez monetyzacji - Star Wars Jedi: Fallen Order, oraz uznawane za pierwszą dobrą grę z serii od lat Need for Speed Heat.

Warto wytłumaczyć, że Patrick Klaus pracował w EA przez niemal dziesięć lat, a w 2012 roku dołączył do Ubisoftu. Kiedy jednak Jade Raymond zrezygnowała z posady szefa EA Motive, by wesprzeć Google, Klaus zastąpił jej miejsce.

EA Motive aktualnie pracuje nad nową, nieujawnioną jeszcze marką i produkcją w świecie Gwiezdnych Wojen.

Źródło: GamesIndustry

Następnie: The Outer Worlds - zabawna historia błędu z niekończącą się drabiną

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami