Wiedźmin - Andrzej Sapkowski odwiedza plan serialu i rozmawia o produkcji

W nowym wideo od Netflixa.

Netflix opublikował nowy materiał poświęcony „Wiedźminowi”. W filmie Andrzej Sapkowski odwiedza plan powstającego serialu i rozmawia z producentką Lauren S. Hissrich.

W trakcie wywiadu polski pisarz przyznał, że nigdy nie miał okazji ujrzeć kulis prac nad jakimkolwiek filmem. Nie ukrywa, że wizyta na planie to „wielka niespodzianka” i „wydarzenie”. Artystę zapytano też, czy po tym, co zobaczył, obawia się ekranizacji.

- W ogóle się nie boję, bo doskonale wiem, jako stary facet (…), że nie ocenia się zupy po składnikach spożywczych - przekonuje. Zapewnia też, że zamierza obejrzeć serial, podkreślając jednak, że nie jest „zniecierpliwiony” i poczeka na gotową „zupę”.

W rozmowie padło również pytanie o opowiadanie Sapkowskiego. Pisarz porównuje wybór do wskazania, która z jego „córek jest najładniejsza”, ale po chwili dodaje, że szczególnie podoba mu się „Mniejsze zło”.

Wywiadowi Polaka z Lauren S. Hissrich towarzyszą ujęcia prezentujące pisarza przemierzającego plan serialu. Twórca wiedźmińskiego świata przygląda się między innymi lokacjom oraz rekwizytom, w tym replikom miecza i topora.

sapkowski_hissrich
Andrzej Sapkowski i Lauren S. Hissrich

Zobacz: Wiedźmin: serial Netflix - premiera, najważniejsze informacje

W obsadzie produkcji jest między innymi Henry Cavill - aktor znany z roli Supermana wcieli się w Geralta z Rivii. Do tego Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri, Anna Shafter jako Triss oraz Joey Batey jako Jaskier.

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” zadebiutuje 20 grudnia na platformie Netflix.

Następnie: Gothic - remake kontra oryginał. Porównanie graficzne i szczegóły zmian

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami