Nowe demo Resident Evil 2 zawiera nawiązanie do Nemesisa

"STAAARS".

Nieoczekiwanie na PC, PS4 i Xbox One pojawiło się nowe demo remake'u Resident Evil 2. Uważni gracze odkryli, że zawiera nawiązanie do trzeciej odsłony cyklu, która także doczeka się odświeżenia.

Udostępnione wydanie próbne pozbawione jest ograniczeń czasowych poprzedniej wersji demonstracyjnej, która pozwalała jedynie na pół godziny zabawy. To oznacza, że sekwencję można ukończyć wielokrotnie.

Okazuje się jednak, że nie są to jedynie zmiany, które wprowadził Capcom. Gracze odkryli, że podczas rozgrywki w niektórych momentach słychać tajemniczy i budzący grozę okrzyk „STAAARS” - filmy z odgłosami pojawiły się między innymi na Twitterze.

Dźwięk wydaje oczywiście Nemesis - mutant stworzony w celu likwidowania członków oddziału specjalnego S.T.A.R.S. Kreatura jest jednym z najważniejszych elementów Resident Evil 3, w którym trzeba uciekać przed stworem.

To jednak nie wszystkie nawiązania do trzeciej części cyklu. Niedawna aktualizacja drugiej odsłony dodała do gry sekretne osiągnięcie, które odblokowywane jest w momencie odnalezienia listu pozostawionego przez Jill Valentine.

Zobacz także: Resident Evil 2 - ile godzin trwa, czas gry, długość

Wspomniana dziewczyna jest właśnie główną bohaterką Resident Evil 3. Spekuluje się, że Capcom przygotowuje fabularne DLC, które wprowadzi graczy do powstającego remake'u trzeciej produkcji ze słynnego cyklu.

Warto zaznaczyć, że oba tytuły rozgrywają się w podobnym okresie, a część wydarzeń toczy się nawet równolegle. Próba mocniejszego połączenia gier nie jest więc zaskoczeniem - zwłaszcza, że podobno projekty miały zostać wydane jednocześnie, w zbiorczym pakiecie.

Remake Resident Evil 3 ukaże się 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Następnie: Memy z Xbox Series X - Internet żartuje z wyglądu i nazwy konsoli

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami