Xbox Series X - Microsoft wyjaśnia nietypowy wygląd

Względy estetyczne.

Zaprezentowany podczas The Game Awards Xbox Series X to pierwsza konsola od wielu lat, która wyróżnia się nietypowym wyglądem podłużnego sześcianu. Phil Spencer wytłumaczył, co stoi za nowoczesnym projektem.

Tworząc Xbox Series X, zespół projektantów miał za zadanie estetycznie dopasować konsolę do Xbox One X, przy okazji dbając o cichą pracę. Zadaniem Series X jest nie wyróżnianie się na tle pozostałych urządzeń w domu użytkownika, jak telewizora czy monitora. Jak tłumaczy Spencer, konsola „nie odwraca uwagi” od tego, co dzieje się na ekranie.

xbox1

- Wiele razy, kiedy projektujesz sprzęt, możesz być niepotrzebnie ograniczany przez wyobrażenia, jak konsola powinna wyglądać, jak powinno się w nią grać i ją czuć - mówi szef działu Xbox w rozmowie z GameSpot. - Chcieliśmy stworzyć konsolę, w której forma jest napędzana przez funkcję, a funkcją jest granie w najlepsze, najbardziej wciągające produkcje.

Za wygląd Series X odpowiada ten sam zespół, który zaprojektował Xbox One S i X. Phil Spencer podkreśla, że jest bardzo zadowolony z wyników pracy.

Konsola nowej generacji Microsoftu zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku. Poznaliśmy już wygląd nowego kontrolera, moc i inne podstawowe informacje o Series X, a na resztę szczegółów musimy poczekać do E3 2020.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami