Pad od Xbox Series X otrzyma przycisk Share - na prośbę graczy

Microsoft słucha fanów.

Dziś w nocy Microsoft zaprezentował Xbox Series X - konsolę następnej generacji. Wraz z samym urządzeniem ujawniono nowy kontroler, który otrzyma przycisk dedykowany funkcji „share”.

Rozwiązanie, które jako pierwszy wprowadziło Sony w padzie DualShock 4, będzie działało podobnie jak na PS4. To oznacza, że guzik pozwoli użytkownikom szybko i prosto udostępniać nagrania lub zrzuty ekranu w mediach społecznościowych.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu GameSpot szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - przyznał, że przycisk zaimplementowano ze względu na fanów, oczekujących pojawienia tego typu mechanizmu.

xbox_series_x_kontroler
Przycisk „share” umieszczono pośrodku pada

- Nie wprowadzamy funkcji „share” jako pierwsi, więc nie powiemy, że ją wymyśliliśmy, ale dotarły do nas głosy, że dzielenie się materiałami dla wielu osób jest bardzo ważnym elementem przygody z grami. Na tyle, że chciałem dodania specjalnego guzika - tłumaczy.

Sam kontroler nie różni się zbytnio od pada do Xbox One, ale przeszedł niewielkie zmiany. Przede wszystkim przeprojektowano tak zwany „krzyżak”, co umożliwi łatwe wybieranie kierunków ukośnych.

Triggery ponownie obsłużą wibracje, a całe urządzenie otrzymało funkcję haptycznego sprzężenia zwrotnego. Sprzętu można oczywiście używać również na Xbox One X i PC, a starszej wersji kontrolera na nowej konsoli.

Xbox Series X zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku. Dokładna data premiery i cena nie są na razie znane.

Źródło: GameSpot

Następnie: Henry Cavill czyta Wiedźmina w nowym materiale od Netflixa

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami