Nazwa Xbox Series X oznacza rodzinę konsol - tłumaczy Phil Spencer

To nie jest określenie pojedynczego urządzenia.

W oficjalnych materiałach prasowych przedstawiciele Microsoftu - także polskiego - swoją nową konsolę określają mianem Xbox Series X i wiele osób wiąże ten termin z pojedynczym sprzętem. Okazuje się jednak, że nazwa związana jest z całą rodziną urządzeń.

Zamieszanie wyjaśnił Phil Spencer, który w koncernie kieruje działem odpowiedzialnym za wirtualną rozrywkę. W rozmowie z serwisem GameSpot oznajmił, że tak naprawdę nazwa platformy następnej generacji to po prostu Xbox.

xbox_series_x_nazwa
Na grafikach wytłuszczono nazwę Xbox - nieprzypadkowo

- Wiemy, że określenie naszej konsoli jest charakterystycznym elementem sposobu, w jaki ludzie myślą o ich przywiązaniu do naszej marki. Jeżeli zapytałbym kogoś, na jakim urządzeniu gra i gdyby był to nasz sprzęt, zapewne powiedziałby, że na Xboksie - tłumaczy.

Menedżer podkreślił, że Microsoft nie chciał samemu wymyślać nowych terminów, więc postanowił oprzeć się na sugestiach fanów. Dla wielu to właśnie „Xbox” najmocniej kojarzy się z maszynami koncernu i firma postanowiła to wykorzystać przy projektowaniu next-gena.

xbox_pad
Nie zabraknie nowego pada

Innymi słowy, platforma następnej generacji nazywa się Xbox. Spencer zaznaczył, że Series X odnosi się zaś do wspólnej rodziny konsol amerykańskiego producenta. Dodał, że wspomniana linia urządzeń może w przyszłości wzbogacić się o kolejne.

Obrana strategia pokrywa się z nieoficjalnymi doniesieniami. Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft przygotowuje co najmniej dwa różne modele Xboksa - mocniejszą Anacondę oraz słabszą i pozbawioną czytnika Lockhart.

Zaprezentowane dziś w nocy urządzenie korzysta ze specjalnie zaprojektowanego procesora zbudowanego na architekturze Zen 2 i nowej generacji architektury RDNA od AMD. Do tego dysk SSD i możliwość uruchamiania gier w 4K i 60 FPS.

Nowy Xbox zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku. Na pełną prezentację konsoli, a także ujawnienie gier i ceny, musimy poczekać do E3 2020.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Przedsmak przyszłości gier. Unity pokazuje zaawansowany system animacji

Fotorealistyczne postacie, niezależnie od umiejętności animatora.

Epic Games otwiera studio w Polsce

Na bazie firmy Plastic.

Nieoficjalnie: Google pracuje nad laptopami gamingowymi

Odkryto trzy nazwy kodowe nowych urządzeń.

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami