Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Przewodnik po grze: budowanie, zbieranie materiałów i inne.

Witamy w poradniku do Minecraft Earth. W naszej publikacji tłumaczymy podstawowe i zaawansowane mechanizmy gry, aby każdy mógł zrozumieć zasady rządzące tą produkcją i dobrze się bawić.

Zawarliśmy tutaj najważniejsze porady ogólne, ale też konkretne zagadnienia, związane chociażby z budowaniem, płytkami konstrukcyjnymi i gromadzeniem surowców. Do każdego tekstu dodajemy zdjęcia poglądowe i opisy elementów widocznych na ekranie.

Minecraft Earth jest w Polsce dostępne od grudnia 2019 roku. To gra wykorzystująca technikę rozszerzonej rzeczywistości - dzięki niej użytkownicy mogą „postawić” wybudowaną strukturę na stole w salonie lub na boisku, w powiększonej wersji. Gracze mogą też dzielić się specjalnymi kodami, by wspólnie modyfikować budowle oraz je zwiedzać.

Jeżeli nie masz jeszcze na telefonie Minecraft Earth, zachęcamy do skorzystania z naszej strony: Minecraft Earth - premiera, jak pobrać i zagrać: najważniejsze informacje. Możesz też sprawdzić, czy twój smartfon jest kompatybilny z omawianą produkcją.

Minecraft Earth - wskazówki i poradnik

Poniższe poradniki pozwolą ci zrozumieć zasady, rządzące Minecraft Earth.

Wkrótce aktualizacja.

Pytania i odpowiedzi

W tym miejscu zgromadziliśmy zagadnienia, które mogą interesować szczególnie początkujących - choć nie tylko - graczy. Jak zdobyć diament? Czy inne osoby mogą zniszczyć twoją budowlę? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

Porady ogólne do Minecraft Earth

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, by jak najlepiej wykorzystać potencjał gry.

  • Pamiętaj, żeby zwracać uwagę na dzienne wyzwania. Dzięki wykonywaniu misji, będziesz znacznie szybciej zdobywał kolejne poziomy.
  • Zbieraj materiały i przedmioty jak najczęściej - wszystko przyda ci się później w trybie budowania, więc włącz Minecraft Earth podczas codziennego spaceru, by po drodze zbierać surowce.
  • Zbieranie materiałów z domu wcale nie jest złym pomysłem, a wręcz zapewnia ich stały dopływ. Nie będziesz może gromadził surowców tak szybko, jak podczas spaceru, ale zalecamy włączanie gry nawet co 20 minut, jeżeli zależy ci na dużej liczbie przedmiotów - w tym czasie powinny się już wokół twojej postaci pojawić nowe obiekty. W ten sposób zwiększasz też szansę na zdobycie Rubinów.
  • Wybieraj się regularnie na Przygodę, czyli do miejsc oznaczonych na mapie jako dość spore struktury. Te misje gwarantują zdobycie cennych nagród, ale musisz być jednocześnie przygotowany na walkę.
  • Podczas gry szukaj wokół swojej postaci skrzyń, które mogą zawierać rzadkie przedmioty, jak płytki naciskowe, przełączniki czy pnącza.
  • Graj razem ze znajomymi, korzystając z funkcji zapraszania przyjaciół. Wygenerujesz w ten sposób kod, który po zeskanowaniu przez inną osobę sprawi, że ona również na ekranie zobaczy twoją konstrukcję. Będziecie też mogli razem wchodzić w interakcję z otoczeniem.
  • Interaktywne elementy świata gry zapewniają ci materiały, które są związane z ich rodzajem. Przykładowo, nie otrzymasz kamienia, niszcząc drzewo.
  • W trybie Przygody zawsze miej przy sobie miecz. Nie tylko świetnie radzi sobie z przeciwnikami, ale najszybciej niszczy problematyczną sieć pająków.
  • Ogień rozprzestrzenia się w Minecraft Earth zaskakująco szybko. Bądź ostrożny, kiedy planujesz kontrolowane podpalenie drzewa lub innego przedmiotu. Możesz stracić konstrukcję, nad którą spędziłeś dużo czasu.
  • Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu postaci, możesz go edytować. Kliknij na awatar w lewym górnym rogu, potem wejdź w zakładkę Postacie i dotknij Edytuj.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami