Cyberpunk 2077 z utworami Grimes. Artystka wcieli się w piosenkarkę Lizzy Wizzy

Wokalistka wystąpiła na TGA 2019.

CD Projekt Red ujawniło nowe szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej Cyberpunk 2077. Studio do współpracy zaangażowało nie tylko zespół Refused, ale także innych artystów.

W produkcji usłyszymy utwory między innymi Claire Boucher - kanadyjskiej piosenkarki, która znana jest fanom pod pseudonimem Grimes. W angielskiej wersji językowej wokalistka użyczy również głosu niejakiej Lizzy Wizzy.

W świecie wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha bohaterka jest kontrowersyjną gwiazdą muzyki i tak zwaną „influencerką”. Postać zaprezentowano w zwiastunie, który deweloperzy opublikowali przy okazji ubiegłorocznych targów E3.

Co ciekawe, Grimes pojawiła się podczas gali rozdania nagród The Game Awards, gdzie wystąpiła na żywo, wykonując własną piosenkę zatytułowaną 4ÆM. Utworowi towarzyszył teledysk inspirowany Cyberpunk 2077.

To nie wszystko, ponieważ w powstawaniu ścieżki dźwiękowej uczestniczą także raper Asap Rocky, kompozytorka Gazelle Twin, piosenkarz Ilan Rubin, muzycy Richard Devine, Rat Boy i Tina Guo oraz DJ-ka Nina Kraviz. Do tego współpracujący z polskimi artystami Deadly Hunta.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Warto zaznaczyć, że wspomniany zespół Refused zajmie się przygotowaniem utworów fikcyjnej grupy Samurai, a więc legendarnej kapeli, której liderem jest Johnny Silverhand. Produkcję soundtracku nadzoruje Marcin Przybyłowicz - dyrektor muzyczny w CD Projekt Red i kompozytor Wiedźmina 3.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PS4, Xbox One i Google Stadia. W Polsce ukaże się w wersji z dubbingiem.

Następnie: The Wolf Among Us za darmo w Epic Games Store. Prace nad sequelem wciąż trwają

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami