Valve o Half-Life Alyx na PlayStation VR: wciąż niczego nie wykluczyliśmy

Gra trafi na PS4?

Valve nie zaprzecza, że Half-Life: Alyx może trafić na PlayStation VR - poinformowali przedstawiciele serwisu PushSquare, którzy otrzymali oficjalną odpowiedź od deweloperów.

- Wierzymy, że VR od Sony jest naprawdę wielkim sukcesem dla wirtualnej rzeczywistości i zdajemy sobie sprawę, że wielu fanów chciałoby doświadczyć kolejnego rozdziału Half-Life - powiedział projektant Greg Coomer, dodając, że Valve „niczego nie wyklucza”.

half_life_alyx_combine
Akcja rozgrywa się w City 17, w trakcie budowy Cytadeli

Warto przypomnieć, że minimalne wymagania Alyx to między innymi 12 GB RAM-u i karta graficzna GeForce GTX 1060. Może to sugerować, że produkcja nie trafi na dostępne obecnie urządzenie PSVR na PS4.

Być może Valve ma więc w planach wydanie gry na drugą wersję PlayStation VR, które - według nieoficjalnych informacji - może być przeznaczone dla posiadaczy PS5.

Half-Life: Alyx zadebiutuje w marcu. Wspiera wszystkie gogle VR działające na PC. Ukończenie gry ma zająć tyle czasu, co przejście Half-Life'a 2, dla którego Alyx jest prequelem.

Źródło: PushSquare

Następnie: Dziś rusza darmowy weekend z Fallout 76 - na PC, PS4 i Xbox One

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami