Odświeżone Resident Evil 2 i 3 miały ukazać się w jednym zestawie?

Nieoficjalne informacje.

Zapowiedziany niedawno remake Resident Evil 3 ukaże się nieco ponad rok po debiucie odświeżonej wersji drugiej części serii. Według nieoficjalnych informacji, obie gry miały początkowo trafić do jednego pakietu.

Imhran Khan z ekipy prowadzącej w serwisie YouTube kanał Kinda Funny Games - i były redaktor magazynu Game Informer - przekonuje, że Capcom zamierzał wydać wymienione produkcje w zbiorczym zestawie.

re2_remake_pakiet
Remake Resident Evil 2 ukazał się na początku 2019 roku

Rozmówcy dziennikarza ujawnili jednak, że plany zmieniono ze względu na opóźnienia w pracach nad odświeżoną edycją Resident Evil 3. Kiedy okazało się, że remake drugiej odsłony będzie gotowy wcześniej, postanowiono rozdzielić pakiet.

Z informacji pozyskanych przez Khana wynika więc, że oba projekty powstawały równolegle. To wyjaśnia, dlaczego nowa wersja trzeciej części ukaże się w tak krótkim odstępie czasu od premiery poprzedniego tytułu.

re3_jill
Twórcy remake'u Resident Evil 3 znacznie odświeżyli wygląd postaci

- Gra była elementem zestawu, więc teraz wydają ją razem z Project Resistance, które pierwotnie było odrębną produkcją, którą Capcom przejął i uzupełnił o licencję Resident Evil. Chcieli usprawiedliwić tak szybki debiut - tłumaczy dziennikarz.

Remake trzeciej części zaoferuje między innymi odświeżoną oprawę graficzną, ze stworzonymi od zera modelami postaci i obiektów otoczenia. Do tego zmiany w rozgrywce - tytuł przedstawi wydarzenia znad ramienia bohaterów, a nie z perspektywy statycznej kamery.

Akcja gry rozpoczyna się w przeddzień wydarzeń z poprzedniej odsłony. Wcielamy się w Jill Valentine, która musi wydostać się z ogarniętego chaosem miasta. Bohaterce przeszkadza mutant, stworzony w celu likwidowania członków oddziału specjalnego S.TA.R.S.

Remake Resident Evil 3 ukaże się 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Co ciekawe, niedawno poinformowano, że druga część sprzedała się w liczbie 5 milionów egzemplarzy, osiągając lepszy wynik niż oryginał.

Źródło: GamingBolt

Następnie: W horrorze P.T. z PS4 gracz kierował Normanem Reedusem, aktorem z Death Stranding

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Gameplay z Vigil - duchowego spadkobiercy Resident Evil

Z kamerą i sterowaniem rodem z oryginalnych gier Capcomu.

Hideo Kojima planuje kilka nowych projektów - w tym jedną dużą grę

Chce zająć się też mniejszymi tytułami oraz... mangą?

Powstaje Observer 2? Polski Bloober Team opublikował teaser

Studio zakończyło "pierwszą część prac" nad nowym projektem.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami