Netflix może wprowadzić tańszy abonament na rok - platforma testuje nowe plany

Sprawdzane są też wersje na 3 i 6 miesięcy.

Netflix prowadzi w Indiach testy nowych planów abonamentowych. Platforma rozważa wprowadzenie subskrypcji na 3, 6 i 12 miesięcy - każda byłaby w sumie tańsza od opłaty za jeden miesiąc.

Internauta o pseudonimie Tanmay Patel opublikował na Twitterze obrazek przedstawiający ofertę, którą otrzymał od usługi. Z grafiki wynika, że najwyższą opcję może jednorazowo nabyć w rocznym abonamencie z rabatem 50 procent.

Jeżeli użytkownik we wspomnianym okresie dokonywałby comiesięcznych opłat, wydałby łącznie 9588 rupii indyjskich, a więc około 524 zł. Natomiast cenę nowego planu ustalono na 4799 rupii - około 262,08 zł.

W Polsce najwyższa opcja - z możliwością oglądania materiałów w 4K na czterech urządzeniach jednocześnie - kosztuje 52 zł miesięcznie, co oznacza, że przez rok należy zapłacić 624 zł. Jeśli pojawiłyby się długoterminowe plany z podobną zniżką, trzeba byłoby przeznaczyć 312 zł.

Warto zaznaczyć, że na ilustracji opublikowanej przez Patela dostępne są też pakiety na 3 oraz 6 miesięcy. Te również oferują stosowne zniżki, aczkolwiek nieco mniejsze - odpowiednio 20 i 30 procent.

Oczywiście należy pamiętać, że na razie nowe opcje abonamentowe są jedynie testowane. To oznacza, że ostatecznie mogą nie pojawić się w ofertach dla użytkowników Netflixa z pozostałych krajów.

Platforma już kilkukrotnie wprowadziła w Indiach eksperymenty związane z modelem biznesowym. Jakiś czas temu wprowadzono tańszy plan, dedykowany wyłącznie osobom korzystającym z urządzeń mobilnych.

Źródło: Android Police

Następnie: The Game Awards 2019 - oglądaj na żywo, start o 2:30

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami