Pokémon Go - jak zdobyć Mysterious Component i Rocket Radar, walka z Rocket Leaders

Opis całego procesu.

Liderzy Team Go Rocket zaczęli nawiedzać PokeStopy w Pokemon Go, dołączając do obecnych już od jakiegoś czasu zwykłych członków Zespołu R. Zadaniem graczy jest pokonanie Arlo, Cliffa i Sierry, zbierając wcześniej Tajemnicze Komponenty (Mysterious Components) i korzystając z Rocket Radaru.

Nagrodą za udaną walkę mogą być rzadkie Shiny Shadow Pokemony, a finalnie - szansa na stoczenie boju z Giovannim, szefem całej przestępczej organizacji.

Na tej stronie:

Jak znaleźć Mysterious Component w Pokémon Go

Jeśli chcesz stoczyć walkę z liderem Team Go Rocket, musisz najpierw znaleźć sześć Tajemniczych Komponentów (Mysterious Components).

Te przedmioty możesz odszukać, walcząc ze zwykłymi członkami Team Rocket. Musisz po prostu liczyć na szczęście i nagrodę w postaci Mysterious Component po bitwie.

Pokemon_Go_Mysterious_Compoent_Part_One
Pokemon_Go_Mysterious_Compoent_Part_Two
Pokemon_Go_Mysterious_Compoent_Part_Three
Kiedy po raz pierwszy znajdziesz Komponent, zobaczysz taki komunikat

Nie wiadomo dokładnie, jaka jest szansa na otrzymanie Komponentu i czy jest jakiś sposób na częstsze zdobycie tego przedmiotu.

Komponenty po zebraniu trafiają do twojego plecaka, gdzie możesz sprawdzać, ile już zebrałeś. Kiedy będziesz miał sześć, pojawi się możliwość stworzenia specjalnego radaru o nazwie Rocket Radar.

Jak użyć Rocket Radar, by znaleźć liderów Team Go Rocket w Pokémon Go

Użycie Rocket Radaru zmieni wygląd mapy świata w Pokemon Go - pokaże ci bowiem lokalizację liderów Team Go Rocket i pozwoli łatwo ich wyśledzić.

Nad PokeStopami, które zostały nawiedzone przez liderów, zobaczysz czerwoną literę „R”.

Kiedy podejdziesz do takiego PokeStopa, schowany tam lider pokaże się na mapie, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych pomocników.

Pokemon_Go_Rocket_Radar_Long
Pokemon_Go_Rocket_Radar_Map
Użyj Rocket Radar, by znaleźć przeciwników

Jeśli nie chcesz stawać do walki z jakimś konkretnym liderem, zawsze możesz przejść do kolejnego zaatakowanego PokeStopa i zobaczyć, kogo tam znajdziesz.

Aby rozpocząć walkę, po prostu wejdź do PokeStopa, tak jak robisz to w przypadku zwykłych członków Drużyny R.

Pamiętaj, że kiedy stworzysz już Rocket Radar, nie będziesz mógł znaleźć Tajemniczych Komponentów. Oznacza to, że możesz mieć przy sobie tylko jeden radar.

Walka z liderami Team Go Rocket

Każdy lider ma drużynę podopiecznych, złożoną z trzech Shadow Pokemonów.

Pierwszy Pokemon, którego wybierają, zawsze będzie taki sam, jednak w przypadku drugiego i trzeciego wybierają z spośród trzech wariantów. Musisz upewnić się, że masz drużynę, która poradzi sobie ze wszystkimi potencjalnymi przeciwnikami.

Musisz też pamiętać, że Pokemony liderów Team Go Rocket są niezwykle silne, więc najlepiej wybierać podopiecznych z najwyższym dostępnym CP.

Pokemon_Go_Rocket_Leader_Alro

Największą różnicą między walką z liderem a zwykłym członkiem Drużyny R jest fakt, że ci pierwsi używają tarcz o nazwie Protect Shield.

Tarcze działają tak samo jak te, których może używać twój trener - blokują jeden silny (Charged) atak.

Liderzy zazwyczaj używają tarcz, by zablokować twoje dwa pierwsze silne ataki, których użyjesz.

Z tego względu dobrym pomysłem jest zmuszenie lidera do użycia Protect Shield na jego pierwszym, najsłabszym Pokemonie. Dla Sierry jest to Sneasel, Alro używa Scythera, a Cliff ma swojego Meowth.

Używaj Pokemonów, których ataki Charged mogą być szybko naładowane. Przygotuj się jednak na to, że walka będzie trudna, nawet z wykorzystaniem tej taktyki.

Liderzy Team Go Rocket - używane Pokémony i najlepsze kontry

Jeśli chcesz stanąć twarzą w twarz z Giovannim, musisz najpierw pokonać jego trzech pomagierów, wspomnianych już liderów Team Go Rocket.

Te walki są trudne, nie tylko dlatego, że nie wiesz, z którym Pokemonem będziesz się mierzył, ale też dlatego, że każdy stworek będzie bardzo mocny. Kluczem jest dobranie takiej drużyny, która najlepiej wykorzysta słabości Team Rocket.

Poniżej znajdziesz możliwe „zestawy” Pokemonów, których mogą używać liderzy, a także najlepsze kontry:

Arlo

Pierwszy PokémonDrugi PokémonTrzeci Pokémon
Scyther Gyarados Charizard
Magnezone Dragonite
Crobat Scizor
Pokemon_Go_Arlo_s_Face

Wybranie drużyny, składającej się z mocnego Melmetala, Mewtwo i Blazikena to dobra strategia na pokonanie Arlo. Najlepiej zacząć z Melmetalem, bo doskonale poradzi sobie z Scytherem, Gyradosem, Crobatem i Dragonite.

Upewnij się, że masz silnego Pokemona typu fire w drużynie - jak Entei. Znaczna część Pokemonów Arlo nie radzi sobie z ognistymi stworkami. Rhyperior to także dobry wybór, bo ma przewagę nad Scytherem i Charizardem.

Cliff

Pierwszy PokémonDrugi PokémonTrzeci Pokémon
Meowth Sandslash Tyranitar
Snorlax Torterra
Flygon Infernape
Pokemon_Go_Rocket_Leader_Cliff

Dobrym zestawem Pokemonów kontrujących Cliffa będą Lucario, Regice i Swampert. Te trzy stworki dobrze wykorzystują słabości w drużynie tego lidera.

Silny Pokemon typu psychic, jak Mewtwo, również jest prawidłowym wyborem, bo poradzi sobie z Sandlashem, Snorlaxem i Flygonem. Inną opcją jest Blaziken i Emboar, jako że ich dwa typy, fire i fighting, z łatwością pokonają Torterrę i Meowth.

Sierra

Pierwszy PokémonDrugi PokémonTrzeci Pokémon
Sneasel Hypno Alakazam
Lapras Houndoom
Sableye Gardevoir
Pokemon_Go_Sierra_s_Face

Sierra dysponuje różnorodnymi Pokemonami, ale skupia się na używaniu typu psychic i dark, więc najlepiej do walki wystawić Lucario, Melmetala i Tyranitara.

Silny typ stalowy na pewno pomoże ci w wygraniu potyczki z Sierrą. Mądrym wyborem będzie też miks typu fighting i dragon, jak Machamp i Dialga.

Nagrody za wygraną walkę z liderami Team Go Rocket

Za wygraną walkę z liderem Team Go Rocket otrzymasz szereg nagród.

Za każdego pokonanego lidera dostaniesz 1000 Stardust i dwa przedmioty z poniższej listy:

Pokemon_Go_Rocket_Leader_Sierra

Będziesz miał też szansę złapania Shadow Pokemona należącego do lidera. W przypadku Arlo jest to Scyther, Cliff to Meowth, a Sierra ma Sneasela.

Dodatkowo, jeśli ci się poszczęści, to złapany Pokemon będzie typem Shiny.

Aby łatwiej było ci schwytać te Shadow Pokemony, otrzymasz co najmniej 5 Premier Pokeballi. Bonusowe zostaną wręczone na podstawie poniższych czynników:

  • Liczby Pokemonów, które przetrwały walkę
  • Twojego poziomu medalu Purifier
  • Twojego poziomu medalu Hero

Następnie: Pokémon Go - Cobalion: jak pokonać i kontrować, ataki

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - Giovanni: jak znaleźć i walczyć, taktyki, nagrody, strój

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami