Podszywanie się pod znanych streamerów na Twitchu coraz popularniejsze

Fałszywe konta kuszą darmowymi skórkami.

Nieuczciwi użytkownicy Twitcha coraz częściej podszywają się pod słynnych streamerów, wprowadzając w błąd internautów, a w niektórych przypadkach wyłudzając pieniądze.

Nie jest to oczywiście nowe zjawisko, ale w ostatnich tygodniach zyskało na popularności. Naśladowani są między innymi znany fanom CS:GO gracz Oleksandr „S1mple” Kostyliev, a także Michael „Shroud” Grzesiek, który niedawno przeniósł się na platformę Mixer.

shroud
Oszuści podszywają się pod Michaela „Shrouda” Grześka - streamera PUBG

Oszuści działają w podobny sposób: tworzą konta o nazwach, odnoszących się do słynnych osobowości internetowych, a następnie uzupełniają profil o prawdziwy avatar wybranego streamera. Transmitują też kilka jego archiwalnych nagrań.

To nie wszystko, ponieważ obiecują użytkownikom szansę zdobycia darmowych skórek do gier o wartości nawet 10 tysięcy dolarów. Przekonują że w celu odebrania przedmiotów, wystarczy kliknąć w link, który jednak prowadzi do podejrzanej strony internetowej, najprawdopodobniej zaprojektowanej, by wyłudzać dane lub pieniądze.

Profile uwiarygadniać mają wiadomości publikowane na czatach - we wpisach nie brakuje ekscytacji z powodu otrzymania wirtualnych nagród. Autorami większości są boty, których celem jest generowanie ruchu.

Fałszywe konta cieszą się zainteresowaniem użytkowników Twitcha. W pewnym momencie transmisję osoby podającej się za Shrouda oglądało jednocześnie 4 tysiące użytkowników, dzięki czemu była jedną z najpopularniejszych w sekcji dedykowanej PUBG.

Administratorzy portalu starają się oczywiście regularnie usuwać i blokować oszustów, choć tempo wydaje się niewystarczające. W samym minionym tygodniu w serwisie pojawiło się co najmniej trzech naśladowców wspomnianego Grześka.

Na zjawisko zwrócili uwagę też streamerzy, pod których się podszyto. S1mple i Shroud nie mogą uwierzyć, że na Twitchu funkcjonuje tak wiele fałszywych kont. Ten ostatni - zaalarmowany przez swoich fanów - podkreślił, że nie ma z procederem nic wspólnego i stwierdził, że wspomniane profile powinny zostać zbanowane.

Źródło: Kotaku

Następnie: Anno 1800 dostępne za darmo przez tydzień

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami