Oficjalna nazwa Xbox Scarlett odzwierciedli możliwości konsoli - twierdzi Phil Spencer

Kiedy ją poznamy?

Xbox Scarlett to robocza nazwa konsoli nowej generacji firmy Microsoft, a ta prawdziwa i finalna ma - zdaniem Phila Spencera - odzwierciedlać możliwości platformy.

- Chcemy, by nazwy naszych produktów pokazały, jakie są możliwości tych urządzeń czy usług - powiedział szef marki Xbox w rozmowie z dziennikarzem Stevivor. - Xbox 360 odnosił się do całego doświadczenia rozrywkowego dookoła konsoli. W przypadku Xbox One chodziło o „wszystko w jednym”.

20_szef_platinumgames_ps5_i_xbox_scarlett_to_wiecej_tego_samego_0_b
Wydajny procesor pozwoli znacznie przewyższyć możliwości Xbox One X

Spencer zaznaczył, że nazwa każdej konsoli Microsoftu była do niej odpowiednio dopasowana, sugerując też, że w przeciwieństwie do Sony, producent Xboksa nie chce stosować nazw z kolejnymi numerami - nie możemy więc liczyć na „Xbox Two”.

Oficjalna nazwa platformy zostanie ujawniona w 2020 roku, choć nie wiadomo, czy jeszcze przed targami E3. Warto też przypomnieć, że Microsoft planuje najprawdopodobniej udostępnić dwa modele z rodziny Scarlett - w tym jeden słabszy i bez napędu optycznego.

Scarlett zaoferuje między innymi dysk SSD, a w mocniejszej wersji także 16 GB RAM-u oraz procesor wykonany na nowoczesnej architekturze, dzięki której konsola ma być nawet 4 razy wydajniejsza od Xbox One X.

Źródło: Windows Central

Następnie: Detroit: Become Human - wymagania na PC

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami