Tak może wyglądać pad od PS5? Wizualizacja DualShocka 5

Na podstawie szkiców z patentu.

Holenderski youtuber, prowadzący kanał Concept Creator, przygotował wizualizację pada od PS5, czyli urządzenia, które najpewniej będzie znane pod nazwą DualShock 5.

Internauta opublikował stworzoną przez siebie animację, przedstawiającą potencjalny wygląd nowego kontrolera od Sony. Nagranie powstało na bazie grafik z odkrytych niedawno patentów zarejestrowanych przez japoński koncern.

pad_wizualizacja
Pad i PS5 w wizji Concept Creator

W materiale od Concept Creator pad w niewielkim stopniu różni się od obecnego modelu urządzenia. Przykładowo zachowano klasyczny układ przycisków, choć Share i Options znajdują się nieco bliżej analogów.

Uwagę zwraca jednak ekran, który zastąpił dotychczasowy touchpad. Na razie nie jest jasne, dlaczego twórca filmu wyposażył kontroler w taki element - we wspomnianych dokumentach brakuje bowiem wzmianki o wyświetlaczu.

ps5_konsola_wizualizacja
Konsumenckie PS5 w wizji Concept Creator

W samym wideo zaprezentowano również PS5. Youtuber prowadzący kanał Concept Creator opierał się na fotografiach deweloperskiego modelu konsoli, który jednak odpowiednio zmodyfikował, tworząc własną wizję wersji konsumenckiej.

Wiadomo, że „DualShock 5” jest wyposażony w adaptacyjne triggery, symulujące chociażby wysiłek przy naciąganiu cięciwy łuku, oraz nowy system haptyczny. To po prostu ulepszony rodzaj wibracji, który zastąpi stosowane do tej pory rozwiązanie.

Niedawno odkryto zaś patent na rozwiązanie, które umożliwiłoby dzielenie się kontrolerem w nietypowy sposób. Pomysł polega na tym, że każdy gracz odpowiada za inne działania postaci na ekranie - przykładowo jeden porusza się bohaterem, a drugi strzela.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami